Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Ceny benzinu v Evropě: U sousedů většinou dost ušetříte

Investice 09.03.2010 | 19:35 0 Komentářů

Aktuální přehled cen pohonných hmot v evropských zemích

Praha – Nafta v Česku je osmá nejdražší v Evropě. Více za ni platí motoristé jen v Norsku, Velké Británii, Švédsku, Itálii, Irsku, Dánsku a Německu. Vyplývá to z nejnovějšího přehledu na webu clever-tanken.de, do něhož je zařazeno 29 zemí. Litr nafty stál minulý týden v Česku kolem 29,04 koruny, evropský průměr je 27,76 koruny.
Cena benzinu Natural 95 naopak klesla mírně pod evropský průměr, který činí téměř 31,10 koruny za litr. I přesto je v Česku dražší než v sousedních zemích s výjimkou Německa.
Hlavně motoristům z pohraničních regionů se vyplatí zajet do Polska, kde lze na litru benzinu ušetřit kolem dvou korun, u nafty dokonce přes tři koruny. Na Slovensku je benzin stejně drahý jako v Česku, ale nafta o 3,30 koruny levnější. Výrazněji než dříve se vyplatí tankovat i v Rakousku – benzin je v průměru o 1,50 koruny levnější než v Česku, nafta o téměř 2,60 koruny.
#grafika1Nejdražší benzin je v Nizozemí, Dánsku a Norsku. Dlouhodobě nejnižší ceny – hluboko pod 20 korunami za litr – si drží Rusko a Ukrajina, které však nejsou do pravidelného přehledu webu clever-tanken.de zařazeny. Údaje do přehledu jsme doplnili podle pravidelné statistiky švýcarského autoklubu TCS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.