Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Ceny benzinu v Evropě: Podívejte se, kde teď ušetříte

Investice 23.03.2010 | 07:26 0 Komentářů

Pohonné hmoty ve většině zemí zdražily, v Německu výrazně

Praha – Benzin je v Česku nejdražší za poslední rok a půl. Přesto je ještě těsně pod evropským průměrem, který činí 31,52 koruny za litr. Vyplývá to z nejnovějšího přehledu na webu clever-tanken.de, do něhož je zařazeno 29 zemí.
Naopak nafta je v Česku osmá nejdražší v Evropě. Více za ni platí motoristé jen v Norsku, Velké Británii, Německu, Švédsku, Dánsku, Itálii a Řecku. Litr nafty stál minulý týden v Česku kolem 29,58 koruny, evropský průměr je 28,05 koruny.
Nejdražší benzin prodávají v Nizozemí, Dánsku a Německu. Právě v Německu v posledních 14 dnech zdražily pohonné hmoty opravdu výrazně – zhruba o dvě koruny za litr.
V ostatních sousedních zemích zůstávají pohonné hmoty levnější. Hlavně motoristům z pohraničních regionů se vyplatí zajet do Polska, kde lze na litru benzinu ušetřit kolem 2,50 korun, u nafty dokonce přes tři koruny. Na Slovensku je benzin stejně drahý jako v Česku, ale nafta o 3,30 koruny levnější. Výrazněji než dříve se vyplatí tankovat i v Rakousku – benzin je téměř o 1,30 koruny levnější než v Česku, nafta o více než dvě koruny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.