Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Cenu bitcoinu ovlivňují podle studie příspěvky na sociálních sítích

Investice 09.07.2018 | 15:36 1 Komentář

Cena bitcoinu značně kolísá. Zatímco v prosinci se bitcoin obchodoval kolem 19 tisíc dolarů, v současné době se jeho cena pohybuje kolem 6,5 tisíce dolarů. Studie akademika Fenga Maie z amerického Stevensova technologického institutu tvrdí, že vývoj ceny bitcoinu je provázaný s příspěvky uživatelů na sociálních sítích.

„Může to znít jako intuitivní konstatování, ale pozitivní nálada táhne cenu bitcoinu,“ tvrdí podle serveru phys.org Feng Mai. Popsaná souvislost podle jeho týmu může fungovat i opačným směrem, tedy tak, že s vývojem kryptoměn přímo souvisí i nálada uživatelů sociálních sítí.

Studie ale nevylučuje vliv uživatelů sociálních sítí na vývoj cen kryptoměn. Cena kryptoměny a potažmo nálada investorů se ale podle studie mnohem více odvíjí od nepříliš častých sdělení uživatelů tzv. mlčící většiny než uživatelů, kteří přispívají na sociální sítě častěji.

„Tito ‚hlasití‘ jedinci mohou sledovat své vlastní zájmy a agendu čistě proto, že sami mají v kryptoměnách peníze. Čili pokud většina příspěvků pochází od lidí, kteří nemohou být nestranní, nelze brát tyto názory jako hodnověrný odraz hodnoty virtuální měny,“ vysvětluje Feng Mai.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Cenu bitcoinu ovlivňují podle studie příspěvky na sociálních sítích”

  1. čermítko napsal:

    Cenu všem kryptoměn ovlivňuje určitě spousta faktorů. Výkyvy jsou dle mého názoru normální. Já pevně věřím, že cena půjde zase nahoru. Krypto kupuji hlavně teď, když je jejich cena dole. K nákupům využívám ccshop, na burze by mi trvala registrace moc dlouho. Jakmile cena vzroste tak pěkně se ziskem prodám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.