Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Cena ropy vystoupala k 80 dolarům a překonala své letošní maximum

Cena americké ropy během dnešního obchodování překonala svůj letošní rekord, když se prodávala za rekordních 79,05 dolarů za barel Severomořská ropa Brent podražila o šest centů na 77,05 dolaru.

Cena černého zlata za minulý týden přidala přes 9 %, obchodníci totiž věří, že kvartální výsledky amerických společností ještě více podpoří náladu na světových trzích a poptávka po ropě ještě poroste.

Nicméně cena ropy se po prolomení letošních maxim obratem dala na mírný ústup a barel americké lehké ropy se vrátil na cenu 78,57 dolaru za barel. Jakým směrem se ceny vydají v následujících dnech rozhodnou ekonomické výsledky amerických korporací. V případě optimistických zpráv cena ropy, v očekávání rostoucí spotřeby, pravděpodobně poroste. Ozývají se však i jiné hlasy, které upozorňují na stále vysoké zásoby. "Ceny ropy se v současnosti obchodují velice vysoko, uvážíme-li fakt, že Spojené státy mají stále ještě velké zásoby," uvedl pro agenturu Reuters analytik komoditního trhu Commonwealth Bank of Australia David Moore.

Zdroj:
Fio, burzovní společnost, Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.