Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Cena hypoték klesla na nový rekord. Už sedmý měsíc za sebou

Investice 22.10.2014 | 05:30 0 Komentářů

Měsíční splátka u průměrné hypotéky na dvacet let vyjde nyní o 2729 korun měsíčně lépe než před pěti lety.

Cena hypoték klesla na nový rekord. Už sedmý měsíc za sebou

Praha – Posedmé v řadě klesly úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Průměrná sazba u nově sjednaných smluv dosáhla v září 2,54 procenta a překonala tak dosud nejnižší hodnotu z letošního srpna, kdy činila 2,65 procenta.

Vyplývá to z nejnovější statistiky Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot v nově uzavřených smlouvách včetně refinancování.

Na dalším poklesu se podílejí všechny banky, které snižováním sazeb bojují o klienty. „Aktuálně téměř nemá smysl sledovat akce jednotlivých bank. Končící akční nabídky se přelévají do individuálních slev, a sjednaná úroková sazba mimo akční období tak může být stejná či nižší než právě ukončená akce,“ říká Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

V září tradičně vzrostl počet uzavřených smluv ve srovnání se srpnem. Lidé se vrátili z dovolených a ve sledovaných bankách uzavřeli celkem 8302 nových smluv (o objemu 13,8 miliardy korun), což je o 1787 více než v srpnu.

Průměrná výše úvěru v srpnu činila 1,67 milionu korun. Splátka této průměrné hypotéky s dobou splatnosti 20 let při nově uzavřené smlouvě vyjde v průměru na 8882 korun měsíčně. Před pěti lety, kdy Hypoindex hlásil sazbu 5,67 procenta, byla průměrná splátka o 2729 korun měsíčně vyšší.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.