Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Cena bitcoinu závisí jen na náladě investorů

Investice 23.05.2018 | 13:28 0 Komentářů

Podle studie britské Warwick Business School je vývoj ceny kryptoměn závislý čistě jen na náladě investorů. Ceny kryptoměn nesouvisí s žádnými ekonomickými ukazateli. Studie se zaměřila na analýzu průběhu obchodování na 14 největších kryptoměnových burzách v období od dubna 2016 do září 2017.


Odborníci na investice si všímají podobností mezi zlatem a bitcoinem coby možném uchovateli hodnoty s ohledem na jeho omezené množství. Autor studie Daniele Bianchi však takové teze odmítá. „Při pohledu na vysokou volatilitu kryptoměn je lze těžko považovat za spořicí instrument, tím méně pak ve střednědobém či dlouhodobém horizontu,“ popisuje ekonom. Kryptoměny jsou podle něj spíše jako investice do některé z technologických společností.

Ve výsledku tak trh virtuálních měn připomíná dotcom bublinu, přičemž její prasknutí může přežít jen hrstka z nich. Investoři se snaží odhadnout, který z projektů se může stát obdobou Amazonu,“ dodává badatel. Momentálně nejrozšířenější kryptoměnou zůstává bitcoin.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.