Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Cena benzinu míří ke 32 korunám, zdražování nekončí

Investice 12.04.2010 | 13:13 0 Komentářů

Mapa: Kolik stojí pohonné hmoty v jednotlivých krajích České republiky

Praha – Pohonné hmoty v Česku znovu zdražily. Cena benzinu Natural 95 vzrostla minulý týden v průměru o 19 haléřů na 31,62 koruny za litr. Nafta zdražila o 23 haléřů na 29,79 koruny za litr. Vyplývá to ze statistiky společnosti CCS.
„Příčinou byl růst cen ropy ve světě. Ropa se vyšplhala na několikaměsíční maximum, což se následně projevilo i u stojanů našich čerpacích stanic,“ říká analytik Petr Čermák ze společnosti Colosseum. Zdražení po většinu týdne mírnila posilující koruna.
Podle Čermáka zdražování nekončí, v dalších dnech prý cena benzinu i nafty poroste opět v řádu desetihaléřů. „Situace na trzích s ropou se sice uklidnila a černé zlato přestalo prudce posilovat, ale průměrné ceny benzínu a nafty na burze v Rotterdamu bohužel pokračovaly v růstu, což bude tlačit vzhůru i ceny pohonných hmot v Česku. Posilující koruna by však částečně mohla zdražení tlumit,“ upřesňuje analytik. #grafika1
Nejdražší benzin zůstává v Jihomoravském kraji, kde litr Naturalu 95 zdražil v průměru o 50 haléřů na 32,24 koruny za litr. Druhým nejdražším regionem je Vysočina (zdražení o 29 haléřů na 32,17 Kč/l), třetím Praha (zdražení o 12 haléřů na 31,98 Kč/l).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.