Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Cena benzinu a nafty roste, blíží se 32 korunám za litr

Investice 23.04.2015 | 09:48 0 Komentářů

Pohonné hmoty opět zdražují, v některých krajích jsou už nyní v průměru vyšší než 32 korun za litr.

Cena benzinu a nafty roste, blíží se 32 korunám za litr

Praha – Postupný růst cen benzinu i nafty u čerpacích stanic v Česku po dvou týdnech stagnace znovu pokračuje. Zatímco ještě v polovině února začínala průměrná cena Naturalu 95 ve většině krajů dvojkou, teď už se přibližuje k hranici 32 korun za litr. Podobně je to u nafty.

Podle společnosti CCS, která ceny pohonných hmot u čerpacích stanic sleduje, dosáhla průměrná cena Naturalu 95 31,92 korun za litr, u nafty to bylo 31,72 koruny za litr. Podle odborníků se navíc růst hned tak nezastaví.

„V nejbližším týdnu očekáváme výrazný nárůst cen pohonných hmot až o několik desítek haléřů. Hranice 32 korun za litr by mohla být pokořena. Za růstem cen u českých pump stojí zejména růst cen pohonných hmot na komoditní burze v Rotterdamu,“ řekla analytička společnosti Colosseum Eva Mahdalová.

Uvedla, že během minulého týdne tam benzin zdražil o 5,3 procenta a nafta o 5,2 procenta. Dodala, že růst cen na burze navíc pokračuje i v tomto týdnu, od pondělí tam benzin zdražil o dalších o 2,1 procenta a nafta o 1,2 procenta.

Nejdražší pohonné hmoty se prodávají v Praze, přijdou v průměru na 32,51 korun za Natural 95 a 32,43 za litr nafty. Přes 32 korun stojí benzin průměrně také v Jihomoravském, Plzeňském, Středočeském kraji a na Vysočině.

Naopak nejlevnější benzin, průměrně za 31,55 koruny, se prodává v Karlovarském kraji. Nafta stojí nejméně v Královéhradeckém kraji, kde je podle CCS průměrná cena 31,28 koruny za litr.

Palivo zdražuje nepřetržitě od letošního února po předchozím výrazném zlevnění na konci minulého roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.