Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Celníci varují před falešnou fakturou. Na e-mail nereagujte

Investice 06.11.2014 | 16:55 0 Komentářů

E-mailem žádné výzvy k platbě neposíláme, informuje Celní správa ČR. Podvodník padělal podpisy, razítka i logo celníků.

Celníci varují před falešnou fakturou. Na e-mail nereagujte

Praha – Celníci dnes varovali před zneužitím jména Celní správy ČR při nakupování zboží v zahraničí. Podvodníci zaslali e-mail, který vyzýval k zaplacení pochybné faktury související s nákupem v zahraničí.

„Na počátku letošního listopadu byl zákazníkovi zaslán e-mail, který obsahoval fakturu a údajný společný dopis finančního úřadu a Generálního ředitelství cel. Dopis je naprostý padělek, ať již z hlediska formy a obsahu informací, tak použitými podpisy, razítky i logem celní správy,“ uvedla celní správa.

Účelem falešného dopisu bylo přimět zákazníka k zaplacení pochybné faktury.

„Pokud orgány celní správy či finanční správy k jakýmkoliv platbám vyzývají, je korespondence vedena v písemné podobě na doručenku, případně elektronicky cestou datové schránky,“ upozornili celníci s tím, že se pravděpodobně podobné pokusy o podvod budou opakovat.

V polovině září upozornilo Generální finanční ředitelství na podvodné internetové stránky Finanční správy ČR, které slouží k vylákání osobních údajů, včetně údajů k platebním kartám. Odkaz na falešný web se šířil e-mailem, který obsahoval oznámení o nároku na vrácení daně v anglickém jazyce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.