Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Čeho se firmy nejvíc bojí? Pojišťovna se ptala ve světě

Investice 23.01.2012 | 11:45 0 Komentářů

Dřív se firmy nejvíce bály živlů, dnes je děsí ekonomická rizika

Mnichov/ Praha – Ekonomická rizika, přerušení podnikatelské činnosti a přírodní katastrofy patří k největším podnikatelským rizikům současnosti. Vyplývá to z analýzy aktuálních i budoucích rizik firem, kterou zpracovali risk manažeři Allianz z celého světa.
„Jako globální pojistitel neustále hledáme nově vznikající rizika, jejichž odhalení by mohlo být důležité pro naše klienty,“ vysvětlil důvody vzniku celosvětového průzkumu rizik Axel Theis, generální ředitel společnosti Allianz Global Corporate & Speciality.
Zdaleka ne všechna rizika se ale podle Dagmar Koutské z českého zastoupení Allianz dají pojistit. Jednotlivé regiony světa se v možnostech pojištění liší také produktově, protože risk manažeři připravují pojistky podle rizik a požadavků lokálních podniků.
Hrozby ekonomické
Téměř čtvrtina risk manažerů považuje u svých klientů za nejpalčivější problém ekonomická rizika. Mezi ty kupříkladu patří neúměrné zvýšení cen zboží, ztráta klíčových trhů, výkyvy směnných kurzů či rizika související s ekonomickou recesí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.