Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Čedok koupil cestovní kancelář Alex, specialistu na Řecko

Investice 10.06.2014 | 16:01 0 Komentářů

Rok 2012 byl pro Čedok prvním ztrátovým za posledních deset let.

Čedok koupil cestovní kancelář Alex, specialistu na Řecko

Praha – Čedok koupil cestovní kancelář Alex. Od jejího majitele Radka Drechslera získal stoprocentní obchodní podíl. ČTK to dnes sdělil marketingový ředitel Čedoku Tomáš Brejcha. Obě společnosti budou dál provozovány samostatně a budou prodávat zájezdy pod svými obchodními značkami. Na prodej Alexu upozornila Česká televize.

„Jako zavedená značka s věrnými zákazníky se Alex velice dobře hodí do našich strategických plánů expanze v odvětví cestovního ruchu Čedoku a našich akcionářů,“ komentoval koupi společnosti Brejcha.

Cestovní kancelář Alex je na trhu od roku 1990 a od počátku se zaměřuje na Řecko a další destinace kolem Středozemního moře. „Jejím generálním ředitelem i nadále zůstane Drechsler,“ doplnil Brejcha.

Čedok je nejstarší tuzemskou cestovní kanceláří, na českém trhu působí od roku 1920. Nyní ji vlastní americká Odien Group, které patří i polovina cestovní kanceláře Eso travel.

Čedok nabízí zájezdy do více než 50 zemí světa a zaměstnává přes 300 lidí. V roce 2012 se cestovní kancelář dostala do ztráty 39,6 milionu korun po předchozím zisku čtyři miliony korun, tržby jí stouply o 200 milionů na 3,1 miliardy korun. Rok 2012 tak byl pro Čedok prvním ztrátovým za posledních deset let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.