Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Čechy straší krádež v cizině. Přesto vozí spíš hotovost

Investice 27.05.2010 | 14:37 0 Komentářů

Průzkum: Lidé se chystají hlavně do Chorvatska a Itálie

Praha – Tři pětiny obyvatel Česka se během zahraniční dovolené nejčastěji obávají krádeže nebo ztráty osobních dokladů a s tím souvisejících komplikací. Vyplývá to z průzkumu, který na reprezentativním vzorku 1084 dotázaných uskutečnila společnost STEM/MARK pro GE Money Bank.
Stejný podíl dotázaných – 59 procent – se obává také možného úrazu či náhlé nemoci. Mezi nejčastěji zmiňovanými obavami dále následují krádeže nebo ztráty hotovosti či platební karty, páté místo patří obavám z dopravní nehody.
Cestovní pojištění si každý druhý Čech sjednává samostatně v pojišťovně, dalších 17 procent si pojistku koupí jako součást zájezdu. Desetina respondentů odpověděla, že si pojištění nesjednává, protože jej má jako součást platební karty. Zhruba každý sedmý člověk není na dovolenou speciálně pojištěn – do tohoto počtu však průzkum řadí i ty, kteří cestují jen po tuzemsku.
Raději hotově. Ze zvyku
Téměř třetina Čechů plánuje, že během dovolené bude platit pouze v hotovosti (33 % v případě tuzemské dovolené, 28 % v případě zahraniční). Převážně v hotovosti pak plánuje platit dalších 31 % lidí během tuzemské a 35 % během zahraniční dovolené. Zhruba 28 % lidí pak v zahraničí plánuje platit zhruba stejně v hotovosti i kartou (22 % v tuzemsku).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.