Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

ČD Cargo hledá banky, které jí půjčí 1,8 miliardy korun

Investice 09.11.2009 | 21:25 0 Komentářů

Firma od ledna do září prodělala 365 milionů korun

Praha – Společnosti ČD Cargo došly peníze, a tak vypisuje výběrové řízení na finanční subjekty, které jí dohromady budou moci půjčit až 1,8 miliardy korun.
Jak uvedl mluvčí ČD Cargo Zdeněk Větrovec, tendr se netýká nových provozních úvěrů, ale nahrazení úvěrů ve výši 1,55 miliardy korun, které společnost v současnosti má. Celou zakázku firma rozdělila na několik částí, neboť u jedné banky si může půjčit maximálně 600 milionů korun.
„Společnost ČD Cargo existuje již téměř dva roky a za tuto dobu se výrazně změnily podmínky na bankovním trhu. Proto se společnost ČD Cargo rozhodla, v souladu s přijatými protikrizovými opatřeními zaměřenými mimo jiné na úsporu nákladů, znovu přehodnotit také smluvní vztahy s bankovními ústavy, samozřejmě transparentní formou veřejné zakázky,“ uvedl v dnešní tiskové zprávě Větrovec s tím, že stávající úvěry společnosti byly sjednány, než společnost ČD Cargo vznikala.
Podle Větrovce se bude společnost snažit vybrat několik bankovních ústavů, které zafinancují na dobu neurčitou provoz ČD Cargo formou účelových půjček jako jsou kontokorentní a revolvingové úvěry. Banky pak budou mít možnost půjčky vypovědět přibližně do tří nebo šesti měsíců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.