Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

ČBA má nového výkonného ředitele

Banky Daniel Kuchta 08.10.2008 | 13:19 0 Komentářů

Novým výkonným ředitelem České bankovní asociace na tříleté funkční období s účinností od 1. ledna 2009 byl prezidiem jmenován Ing. Josef Tauber.

Dosavadní výkonný ředitel Ing. Petr Špaček, CSc., který řídí činnost asociace od roku 2000, požádal o uvolnění z funkce a přejde na pozici poradce prezidenta ČBA.

Ing. Josef Tauber strávil celou svou profesionální kariéru v bankovním sektoru. Od roku 2001 racoval v ČSOB, čtyři roky byl členem představenstva Prager Handelsbank ve Frankfurtu n/M a podílel se na restrukturalizaci Interbanky. Do ČBA přichází z České exportní banky, v níž je předsedou představenstva, a kterou od roku 2003 do září 2008 řídil jako generálním ředitel.

Je předsedou správní rady Fondu pojištění vkladů a členem Výkonného výboru Mezinárodní organizace pojistitelů vkladů (IADI). Po dobu 6 let byl členem prezidia České bankovní asociace, kde jeho členství letos skončilo.

Náměstkem výkonného ředitele se od 15. prosince 2008 stane Mgr. Jan Matoušek, který nyní působí v diplomatických službách.

Josef Tauber

Zdroj: Tisková zpráva ČBA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.