Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

ČAP je proti předčasnému ukončování životního pojištění

Pojištění 18.09.2014 | 13:51 1 Komentář

Česká asociace pojišťoven (ČAP) nedoporučuje předčasně ukončovat v souvislosti s novelou zákona o dani z příjmu smlouvy životního pojištění. Téměř vždy je to pro klienta nevýhodné, řekl dnes novinářům výkonný ředitel asociace Tomáš Síkora.

Pokud se životní pojištění předčasně ukončí, jsou porušeny podmínky daňového zvýhodnění. V praxi to znamená, že když si klient nechá zaplatit odkupné, je povinný dodanit všechny částky, o které si v době trvání životního pojištění snižoval základ daně.

Podle novely zákona bude muset od ledna 2015 pojistná smlouva splňovat novou podmínku pro uplatnění daňového zvýhodnění. Provádět mimořádné výběry již nebude možné.

Cílem úpravy novely je zamezit zneužívání soukromého životního pojištění jako alternativy ke mzdám bez povinnosti odvodu na sociální a zdravotní pojištění. Mimořádné výběry byly využívány některými zaměstnavateli jako forma odměny k platu.

Zdroj: iHNed.cz

Jeden komentář: “ČAP je proti předčasnému ukončování životního pojištění”

  1. KLM napsal:

    Fakt super napad. Pomern nvyhodne „sporeni“ nazyvane zivotni pojisteni melo byt podnetem, aby si lide aspon nejak sami sporili na duchod. Ted se i ta mala vyhoda, z niz stejne vetsinu pozerou pojistovny a provize, uplne zrusi. V USA si lze odecist i nakup akcii naprimo ktere budu drzet do duchodu za jistych podminek. Skoda. Ale vzdyt cely zivot platim vysoke dane, stat mi hazi klacky pod nohy pri sporeni, tak se o me urcit postara :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.