Úterý 09. března. Svátek má Františka.

C-QUADRAT a C-QUADRAT ARTS fondy zvítězily v soutěži Fondspreis 2009 v Německu

Investiční společnost C-QUADRAT KAG a ARTS Asset Management – společnost ze skupiny C-QUADRAT – se mohou opětovně radovat z řady prvních míst, ocenění a top rankingů v rámci renomovaných mezinárodních fondových studií.

V letošním ročníku německé soutěže „Fondspreis“ udělované odborným časopisem Fonds Professionell, obsadily fondy C-QUADRAT ARTS Best Momentum a C-QUADRAT Active Bond 1. místo v příslušných kategoriích „Dachfonds Anleihen Global, 1 Jahr“ (dluhopisový globální fond fondů, 1 rok) a „Dachfonds Aktien Global Ausgewogen, 5 Jahre“ (akciový globální fond fondů, 5 let).

C-QUADRAT Best Momentum je trendkopírující fond fondů, který investuje celosvětově do sektorů a zemí se silným momentum. Ke správě portfolia využívá fond kvantitativního technického obchodního systému vyvinutého společností ARTS Asset Management. Fond C-QUADRAT Active Bond je dluhopisový fond fondů investující do růstových segmentů globálních dluhopisových trhů s těžištěm zaměřeným na eurozónu.

V soutěži Fund Award 2009 vyhlašované redakcí německého časopisu Euro, zvítězilo 6 fondů spravovaných společnostmi C-QUADRAT a ARTS a získalo celkem 8 ocenění z toho tři 1. místa. První místa obsadily C-QUADRAT Active Bond, C-QUADRAT ARTS Best Momentum a Europe Return fond. Další ocenění (2. a 3. místo) obdržely C-QUADRAT ARTS Total Return Dynamic, C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI a C-QUADRAT Absolute Euro Long Short fond.

Tato ocenění byla vždy důvodem k radosti“, je potěšen zakladatel a člen představenstva C-QUADRAT Alexander Schütz. „Avšak obzvlášť hrdí jsme, že se nám daří mít tyto vynikající výsledky právě v dobách největší krize kapitálových trhů za poslední desetiletí. Koncept správy našich fondů orientovaný na jistotu výborně obstál zatěžovací zkouškou v praxi. Vzhledem k tomu, že vyhýbání se riziku je v současné době na všech trzích alfou a omegou, počítáme v průběhu letošního roku s dalšími velkými přílivy investic do našich fondů.“

Obzvláštní uspěchy slaví dceřinná společnost C-QUADRAT ARTS Asset Management. V aktuální kvartilní studii společnosti zaměřené na průzkum fondů e-fundresearch obsadila ARTS Asset Management mezi 250 správci fondů vynikající 3. místo. Cílem této studie je výpočet průměrných kvartilních hodnot asset managerů v období 1.1.2006 až 31.12.2008.

ARTS Asset Management se podařilo s kvartálním průměrem 1,17 s 5 ze 6 fondů obsadit vždy místo v první čtvrtině. Leo Willert, zakladatel a Head of Trading ARTS Asset Management k tomu dodává: „Umístit se mezi 3 nejlepšími ve srovnání 250 asset managerů z Německa, Švýcarska a Rakouska představuje pro nás skutečně velký úspěch. Studie od e-fundresearch je zajímavá především proto, že nesrovnává jako většina studií jen mezi sebou investiční společnosti, u kterých jsou fondy založeny, nýbrž se explicitně koncentruje na asset managery, kteří jsou za výsledky fondů zodpovědní.

Zdroj: Tisková zpráva C-QUADRAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.