Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Být synem byznysmena je životu nebezpečné

Investice 13.06.2009 | 15:31 0 Komentářů

Únos potomka viceprezidenta ropného koncernu Rosněfť svědčí o propojení podsvětí a státu

Moskva – Michailu Stavskému je 19 let. Zda žije, nebo ne, ví jen málo osob. Vědí to především ti, kteří syna významného ruského podnikatele stejného jména skoro před dvěma měsíci unesli. Od podobných případů, o něž není v Rusku v posledních letech nouze, se tento liší poměrně zásadně.
Otec Stavského je viceprezidentem jedné z nejmocnějších ropných společností v zemi. A to není vše. Rosněfť je společnost státní, funguje přímo pod dohledem premiéra Vladimira Putina a řídí ji jeho pravá ruka – intrikán a šedá eminence Igor Sečin.
„Dokážete si představit, jak mocný musí být ten, kdo dal příkaz unést syna člověka, který je členem týmu vicepremiéra Sečina?“ neskrýval údiv nad drzostí zločinců nejmenovaný představitel Federální bezpečnostní služby (FSB). Každopádně osoba, jež je odpovědná za tento únos, nebude jen prostý policejní náčelník či armádní generál. „Musíme hledat ještě výš,“ konstatoval pracovník FSB.
Za 50 milionů eur
Podrobnosti k tomuto závažnému případu se objevily až na přelomu letošního května a června díky novinářům z opozičního ruského listu Novaja gazeta. Teprve pak policie některá fakta zveřejnila. Údajně již existuje přibližná podobizna únosců. Každopádně ti, kteří únos vykonali, budou jen prostými pěšáky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.