Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Byli jsme jako partyzáni. Až se zjevily Oranžové schody

Investice 08.09.2010 | 13:22 0 Komentářů

Malý student z Dubí versus obří korporace – firemní péče o společnost v praxi

Praha – Víceleté Gymnázium J. A. Komenského v Dubí se liší od většiny ostatních středních škol v republice. Díky přístupu a obětavosti ředitelky školy Jaroslavy Turkové, pedagogů a studentů, umožňuje postiženým dětem studovat spolu se zdravými vrstevníky.
Kromě předsudků je ale třeba odbourávat také fyzické bariéry. V případě třináctiletého Davida Jiránka, který je kvůli svalové atrofii odkázán na invalidní vozík, už ochota personálu školy nestačila.
Začali jsme vytrháváním prahů, aby se dalo s vozíkem vjet a vyjet ze třídy. Upravila jsem rozvrhy celé školy tak, aby se Davidova třída nestěhovala z učebny do učebny. To sice situaci částečně vyřešilo, ale David trávil celý den ve třídě a o přestávce nemohl být se svými spolužáky v jiných prostorách školy,“ řekla Turková.
K odstranění jedné z posledních bariér pomohla Nadace ČEZ. Gymnázium J. A. Komenského vybrala jako jedno z osmi školských zařízení v České republice, jemuž v rámci projektu Oranžové schody, přidělila grant na schodišťovou plošinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.