Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Burzovní zpravodajství v novém kabátě

Od dnešního dne mají diváci ČT možnost sledovat zpravodajství z kapitálových trhů z nového moderního studia umístěného ve vestibulu Burzovního paláce.

Studio Burza za svoji více existenci odvysílalo už více než 1 000 vstupů, v nichž informuje o aktuálním dění na trzích jak doma, tak v zahraničí. V pořadu se také střídá také čtrnáct pravidelných investičně laděných rubrik a tým redaktorů využívá také přímého propojení studia s vybranými členy burzy a jejich makléřů (Atlantik FT, Česká Spořitelna, Fio, Komerční banka a Patria). Ti komentují aktuální situaci na pražské burze, a přinášejí tak divákům profesionální informace přímo z centra dění.

„Myslím, že v posledních měsících se jasně ukazuje, jak důležitá je ekonomická informovanost široké veřejnosti. Přesné a aktuální informace pomáhají investorům činit kvalifikovaná rozhodnutí, a tím minimalizují riziko, které je s investováním spojené. Právě kvůli profesionalitě a ochotě vystavět typ pořadu, který v českém éteru neměl doposud obdoby, jsme se spojili s Českou televizí. S ročním odstupem mohu jednoznačně konstatovat, že naše spolupráce funguje a pevně doufám, že z ní nejvíce těží investorská veřejnost“ – říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha. 

Studio Burza vysílá od 22. února 2008 v rámci Studia 6 na ČT24 a ČT1 v 8:40 hodin (shrnutí pohybů akcií na americkém trhu a asijských trzích, výhled obchodování na BCPP), v rámci Zpráv na ČT24 v 09:35 hodin (BCPP po otevření trhu) a v rámci Studia ČT24 v 16:45 hodin (domácí akcie po skončení denního obchodování na BCPP).

Nové studio je umístěno v pasáži Burzovního paláce v Rybné ulici 14. Koncepce umožňuje všem kolemjdoucím nahlédnout prosklenou plochu přímo „do kuchyně“, kde se zpravodajství tvoří. V pasáži jsou dále umístěny nové displeje, které v průběhu obchodování zobrazují aktuální hodnoty emisí obchodovaných v segmentu SPAD  a vývoj hlavního indexu PX.

Zdroj: Tisková zpráva BCPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.