Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Burzám došla po dvoudenním růstu síla

Investice 29.08.2018 | 17:05 0 Komentářů

Evropské trhy jsou dnes jako na houpačce, když oscilují kolem včerejších zavíracích cen. Hlavní index Stoxx 600 v tuto chvíli posiluje o necelou jednu desetinu procenta. Nejlépe se vede realitnímu sektoru (+0,7 %) a zrcadlově k němu jsou telekomunikační společnosti se ztrátou 0,7 %.

Americké akciové burzy zahájily dnešní obchodování spíše ziskově. Pozitivně působí probíhající jednání mezi představiteli Spojených států a Kanady ohledně společné obchodní politiky. Širší index S&P 500 roste o 0,1 %, technologický Nasdaq získává 0,3 % hodnoty a Dow Jones jako jediný ztrácí necelou desetinu procenta. Nejúspěšnější jsou od začátku obchodování technologické firmy (+0,6 %). Naproti tomu finanční instituce se ztrátou 0,2 % jsou největším propadlíkem.

Pražská burza dnes oslabila o 0,1 %. Za poklesem stojí likérka Stock Spirits (-2,6 %), mediální skupina CME (-1,9 %) a energetická skupina ČEZ (-1,2 %). Většímu poklesu zabránily především výkony technologického Avastu (+2,1 %) a finanční skupiny Erste (+1,2 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil necelých 400 mil. CZK, což je pod úrovní dlouhodobého průměru.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.