Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Bůh nic nedá, Evropská unie do energetiky pošle biliony

Investice 02.11.2010 | 22:58 0 Komentářů

Nový plán Evropské komise počítá s tím, že se spotřebitelé budou více podílet na nákladech spojených s obnovitelnými zdroji

Brusel/Praha – Lidé v Evropské unii musí počítat s tím, že se z vlastních peněženek výrazněji než dosud budou podílet na rozvoji obnovitelných zdrojů energie.
Plánuje to Evropská komise, podle které se bez příspěvků od spotřebitelů nemůže mohutně investovat do rozvodů, které elektřinu z obnovitelných zdrojů dostanou do sítě a k zákazníkům.
Evropská unie bude muset v příštích deseti letech investovat do energetiky bilion eur, tedy téměř 25 bilionů korun. Vyplývá to z energetické strategie do roku 2020, kterou dnes představila Evropská komise.
Brusel navrhuje, aby energetické projekty, které mají strategický význam pro evropskou sedmadvacítku, mohly snadněji a rychleji získat stavební a další povolení. „Aby se strategické projekty urychlily, Evropská komise navrhuje jednodušší a kratší stavební povolení. Unie by měla stanovit maximální dobu pro udělení povolení a získání případných dotací EU,“ uvádí energetická strategie. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.