Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Bugatti se vrátilo na pozici nejrychlejšího auta světa

Investice 12.07.2010 | 10:01 0 Komentářů

Veyron se dokázal rozjet na průměrných 431 km/hod

Souboj o nejrychlejší automobil světa už opět ovládlo Bugatti. Verze Veyron 16,4 Super Sport je nyní zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejrychlejší auto planety. Testovací jezdec automobilky na zkušebním okruhu Volkswagenu Ehra-Leissen dokázal v první jízdě dosáhnout průměrné rychlosti 427,933 km/hod, ve druhé dokonce 434, 211 km/hod. .
Kvůli eliminování vlivu větru se druhá jízda musí jet v opačném směru a výsledná rychlost je průměrem. Ta tedy byla 431,072 km/hod. Takové rychlosti ale budoucí majitelé nikdy nedosáhnou. Maximálka prý bude elektronicky omezena na „pouhých“ 415 kilometrů v hodině.
Až dosud byly za nejrychlejší vozy na světě pokládány SSC Ultimate Aero (1200 koní a maximální rychlost 411 km/hod) a Maxximus G-Force, což je vlastně předělaná Ultima GTR, která díky motoru o výkonu 1600 koní dokázala jet 413 km/hod. Veyron tato auta tedy dokázal předjet skoro o dvacet kilometrů v hodině, což je v této kategorii obrovský náskok
Lepší než v Bugatti čekali
Výsledek je lepší než očekávali sami inženři Bugatti. Šéfinženýr Bugatti Wolfgang Schreiber po úspěšném pokusu řekl: „Předpokládali jsme, že by vůz mohl dosáhnout průměru 425 km/h, takřka ideální povětrnostní podmínky ale dovolily více,“ vysvětlil. Na trať během pokusu svítilo slunce a teploměr ukazoval 25 stupňů Celsia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.