Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Budvar si necháme. Potřebuje však audit, vzkazuje vláda

Investice 07.02.2012 | 14:25 0 Komentářů

Ministr chce odvolat šéfa, který brání kontrole. Pivovar ale prodávat nehodlá

Praha – Budvar se privatizovat nebude, vzkázal premiér Petr Nečas. Politici podle něj o podobném kroku zatím nikdy neuvažovali, nemluvě o tom, že na prodej pivovaru teď není vhodná doba. Stát by totiž podnik nezvládl prodat za dobrou cenu.
„Je to naprosto umělý problém, který byl mediálně vytvořen. Nikdy jsme o tom nemluvili a neuvažovali a není to ani v žádných záměrech a plánech,“ komentoval předseda kabinetu. Vláda má podle něj zájem na tom, aby byl Budvar prosperující firmou s vysokou tržní hodnotou.
Hejtman hrozí referendem
Nečas tak reagoval na slova jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly, podle něhož vláda směřuje k prodeji státního podniku. Hejtman dokonce prohlásil, že „kmotři ODS se snaží Budvar nejdříve ovládnout, potom možná podojit a následně také zprivatizovat“. 
Podle Zimoly o tom vypovídá úvaha o tom, že by dlouholetý ředitel pivovaru Jiří Boček mohl být po 21 letech šéfování odvolán. Důvodem pro tento krok by mohly být například vleklé spory Budvaru o známku Budweiser Bier s americkým pivovarem Anheuser Busch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.