Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Budvar potrestán za zneužití olympiády. Poprvé v Česku

Investice 04.06.2009 | 21:29 0 Komentářů

Český olympijský výbor uspěl u soudu

Praha – Český olympijský výbor uspěl ve více než tři roky trvajícím sporu se společností Budějovický Budvar. Žaloval ji ohledně údajného zneužití olympijské symboliky v době zimní olympiády v Turíně v roce 2006. Českobudějovický krajský soud rozhodl, že Budvar musí zaplatit odškodné 2,25 milionu korun.
Podle advokáta Jana Šťovíčka, který olympijský výbor zastupuje, je rozhodnutí první svého druhu v České republice. Soud využil zákon o ochraně olympijských symbolů, který zakazuje jejich využívání bez souhlasu výboru.

Bob a Dave v problémech

Budějovický Budvar nasadil v době turínské olympiády televizní reklamu se svými příznivci – cizinci Bobem a Davem. Proti kampani, používající termín Hokejiáda, vzápětí protestoval Český olympijský výbor. Škodu, kterou mu Budvar způsobil, vyčíslil na desítky milionů korun. Tlak na stažení reklamy podle neoficiálních informací vyvinul hlavně Plzeňský Prazdroj, který je jedním z generálních partnerů tuzemského výboru. Další světový konkurent českobudějovické firmy, americký Anheuser-Busch, je pro změnu oficiálním dodavatelem Mezinárodního olympijského výboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.