Středa 20. března. Svátek má Světlana.

Bude z ČR fondové centrum?

Společnost Czech Republic for Finance, o.p.s. (CRFF), sdružující přední ekonomické odborníky a specialisty na kapitálový trh, chce vytvořit z České republiky centrum alternativních fondů.

CRFF má v plánu vytvořit příznivější podmínky pro domicilaci zahraničních fondů kolektivního investování, čímž by došlo k přílivu zahraničního kapitálu do ČR.

Česká republika má v současné době pouze minimální postavení na trhu domicilů fondů, naopak 150 mld. korun českých občanů je obhospodařováno mimo naši zemi. Česká republika má ideálně nastaveny podmínky pro vytvoření evropského centra alternativních fondů, které bude jedním z mála v Evropě a které výrazně přispěje k rozvoji české ekonomiky,“ uvedl Ing. Martin Hanzlík, předseda správní rady CRFF.

Hlavním cílem společnosti je podpořit implementaci evropské směrnice AIFMD o správcích alternativních fondů, která bude regulovat správce alternativních fondů, mezi něž patří hedgeové, infrastrukturální, nemovitostní, komoditní, private equity a další fondy.

Zdroj: Tisková zpráva CRFF

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.