CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.416 +0,10%

CZK/£ 28.639 -0,16%

CZK/CHF 24.478 +0,42%

20. 05. 2022

0 komentářů

Bude nejhodnotnější startup na světě patřit Muskovi?

 

Komerčním letům do vesmíru se v posledních dnech věnuje velká pozornost. Konkrétně mluvíme o společnosti SpaceX, jejíž zakladatelem je Elon Musk, pro některé vzor, pro jiné kontroverzní lídr. Jedno je však jisté, a to, že by se společnost mohla stát nejhodnotnějším start-upem na světě. Proč tomu tak je a co stojí za úspěchem této firmy? 

Zvyšování hodnoty společnosti SpaceX

Vzhledem k probíhajícímu prodeji akcií společnosti SpaceX na sekundárním trhu by se její hodnota mohla vyšplhat na více než 125 miliard dolarů, což je pro startup skutečně mimořádný úspěch. Muskovo podnikání však není překvapivé, protože by se dalo snadno označit za „husu, která snáší zlatá vejce“. Nikdo nemůže popřít jeho úspěch a vliv na celý svět. V říjnu loňského roku se akcie prodávaly za 56 dolarů, což společnosti SpaceX prineslo hodnotu 100 miliard dolarů. Po rozdělení akcií v poměru 10:1 došlo k postupnému nárůstu hodnoty akcií až na 72 dolarů za akcii. Společnost SpaceX dosáhla v roce 2021 velkého milníku v počtu družic vypuštěných do vesmíru jednou raketou. Muskova společnost se tak dostává do čela mezi vesmírnými startupy.

Vyplatí se investovat do vesmírných akcií?

Akcie společnosti SpaceX zatím nejsou kótovány na veřejném akciovém trhu. Druhou možností, jak by vaše portfolio mohla ovlivnit společnost SpaceX, je například nákup akcií společnosti Momentus, která se bude podílet na některých startech SpaceX na oběžnou dráhu a plánuje také testovat několik jejích vývojových technologií. Dalším způsobem je analýza ostatních společností v tomto segmentu. Očekávání jsou vysoká, Morgan Stanley předpovídá, že globální vesmírný segment bude do roku 2040 generovat tržby přesahující 1 bilion dolarů.

Odvětví SpaceTech se zaměřuje především na technologie související s využitím ve vesmíru, které se v současnosti vyvíjejí obrovskou rychlostí, a to hlavně díky inovacím. Hlavními pilíři jsou nosné rakety, satelity a pohon. Největší společnosti v segmentu vesmírných technologií se každou chvíli dělí o své výsledky, inovace a objevy. Akcie následujících společností dnes patří mezi zajímavé investiční příležitosti:

REKLAMA

  1. Virgin Galactic
  2. Trimble
  3. Aerojet Rocketdyne Holdings
  4. Honeywell International

Některé země dokonce plánují projekty kolonizace Marsu, zatímco jiné si kladou za cíl výstavbu lunárních vědeckých stanic. Vesmírná turistika a komerční lety do vesmíru jsou stále dostupnější. Rostoucí trend a zájem o cestování do vesmíru tak má pozitivní dopad na mnoho společností v tomto segmentu.

Lucía Žárská, analytička brokera ProfitLevel

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Čeká Twitter zemětřesení? Musk se stal největším akcionářem

Mnohé hlasy ho považují za vizionáře. Každopádně je výrobce elektromobilů, průkopníkem vesmírného cestování a technologií či světoznámým miliardářem, Elon Musk má spoustu zájmů a rolí. Teď k nim přibyla i pozice u Twitteru. Jak by mohl sociální síť změnit?

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

07. 04. 2022

Bitcoin dlouhodobě roste a vyvíjí se živelně

Zdroj: Pixabay.com O budoucnosti kryptoměn se dnes a denně diskutuje. Bitcoin se i přes občasné výrazné ztráty na ceně ovšem stále těší velké oblibě i mediálnímu zájmu. Jak to s těmi propady je? Jaké výhody a naopak nebezpečí mohou přinést do alternativního světa kryptoměn slovutní investoři? A […]

Text: Karel Pučelík

04. 06. 2021

jak funguje bitcoin

Jak funguje bitcoin? Důvěra v systém a tweety Elona Muska

Foto: Shutterstock Ačkoliv existuje nepřeberné množství různých kryptoměn (anebo lépe řečeno „kryptoaktiv“), retailoví investoři často přistupují ke kryptu jako k jedné homogenní skupině. Na čem je postaveno fungování bitcoinu a proč jeho cena tak prudce propadla?

Text: Veronika Hejná

26. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.