Středa 03. června. Svátek má Tamara.

Bude Moskva na jaře znovu vpuštěna na mezinárodní finanční trhy?

BankyInvesticeMakro 04.03.2016 | 14:12 0 Komentářů

Po letech odmlky se možná otevřou Moskvě dveře na Západ a bude zrevidován její vstup na mezinárodní finanční trhy. Německá Deutsche Bank, francouzská BNP Paribas a další představitelé bank v Evropě již na jaře budou projednávat nabídku na aranžmá emise v hodnotě 3 miliard eur.  

Moskva oslovila s touto nabídkou 25 největších bank. Jednalo by se o prodej bondů poprvé od roku 2013, kdy Rusko naposledy vydalo vládní dluhopisy ve výši 7 miliard dolarů. Pokud by byl prodej dluhopisů vydaných v eurech úspěšný, Rusko by na tom ušetřilo. Dluhopis vydaný v domácí měně na 10 let totiž ruskou vládu stojí dvakrát více.

Vzhledem k tomu, že v únoru oznámila investiční banka Goldman Sachs (která jako jediná z Wall Street předběžně přikývla), že tuto transakci nepodpoří, vypadá to, že v Evropě bude půda pro tyto bondy plodnější. „Banky Deutsche Bank, BNP, Credit Suisse, UBS, UniCredit a Banca IMI jsou připraveny tuto transakci podpořit,“ informoval  portál bne IntelliNews s odvoláním na své zdroje z bankovních kruhů. V zámoří zřejmě kolují obavy týkající se politických či regulatorních obstrukcí spojených se sankcemi uvalenými na Moskvu  po  ukrajinském konfliktu.

„Pokud EU spolu s USA vyvinou neformální tlak na finanční instituce, může být poptávka ze Západu nízká,“ říká analytik Consequ Martin Lobotka. 

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.