Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Bublina splaskla, cena bitcoinu letos klesla o 75 procent

Investice 31.12.2018 | 17:23 0 Komentářů

Bitcoin letos oslavil deset let od svého vzniku. Za poslední rok se cena kryptoměny propadla o 75 procent. Většinou se bitcoin prodával za cenu menší než 30 000 korun. Boom nastal loni na přelomu let 2017 a 2018, kdy jeho cena vzrostla na 400 000 korun.

Momentálně se však bitcoin prodává kolem 85 000 korun. „Ačkoliv to může vypadat úděsně, je třeba si uvědomit, že současná ‚nízká‘ cena je na stejné úrovni, na které byl bitcoin v září 2017. A jeho největší nárůst nastal během posledních tří měsíců loňského roku, kdy jej spekulativně kupovali i amatérští investoři,“ doplnil analytik společnosti Starteepo Dušan Jilčík.

Podle Lukáše Kovandy z Czech Fund kryptoměny zažívají opak toho, co bylo před rokem. „Prostě přepjatě bujarou až bezbřeze euforickou náladu kolem bitcoinu & spol vystřídal hluboký pesimismus a potemnělá rezignovanost. Žádný z těchto pocitů nemá opodstatnění v realitě a trh může svojí rovnovážnou, ‚objektivní‘ cenu najít teprve tehdy, až nerealistické dojmy a očekávání čas odplaví,“ uvedl Kovanda.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.