Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Brokerjet České spořitelny končí svou činnost

Banky 13.07.2015 | 09:16 1 Komentář

Nesplněná očekávání jednoho z největších on-line brokerů vedla k jeho zániku. Ke konci roku 2015 ukončí svou činnost Brokerjet České spořitelny.

Malý zájem aktivních investorů a dlouhodobé nestabilní výsledky vedly k rozhodnutí mateřské banky k ukončení jeho činnosti. Svou činnost broker ukončí i na dalších trzích v Rakousku, Slovensku, Maďarsku a v Chorvatsku. Svým klientům to Česká spořitelna hodlá oznámit tento týden a zároveň jim nabídnout jiné produkty ze svého portfolia. Banka se snažila portfolio klientů Brokerjetu prodat, jednala i s Patrií, lídrem brokerských služeb z konkurenční skupiny ČSOB, ale obchod se nezdařil.

Brokerjet v loňském roce vydělal kolem 800 tisíc korun, po dvou ztrátových letech se tak dostal technicky do zisku. V roce 2013 prodělal Brokerjet více než deset milionů korun, o rok dříve pak dva miliony. Ještě v letech 2011 a 2010 byl obchodník v zisku, vydělal deset, respektive 17,5 milionu korun.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Brokerjet České spořitelny končí svou činnost”

  1. martin2 napsal:

    Že končí by mi nevadilo, ale že za takové situace nezrušili poplatek za převod k jinému brokerovi je nehoráznost. Absolutní podvodníci a nenažranci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.