Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Broker Plus500 zablokoval konta klientů ve Velké Británii

Investice 21.05.2015 | 10:15 3 Komentářů

Internetový obchodník Plus 500 oznámil zablokování některých účtů svych klientů ve Velké Británi. K blokaci došlo na základě požadavku britského regulátora FCA na zpracování dokumentace o klientech společnosti. Akcie společnosti se od pondělí propadly již o téměř polovinu.

Akcie začaly klesat po prohlášení obchodníka Plus500: „Nemáme jinou možnost než dočasně omezit aktivitu na klientských účtech.“ Společnost Plus500 je pod drobnohledem FCA již delší dobu. V roce 2012 si společnost vysloužila pokutu téměř 300 tisíc liber. Důvodem byl špatný kontrolní systém a zamlčení části obchodů.

Klientů v Čechách se problémy nedotknou, jsou součástí kyperské pobočky společnosti. „Blokace účtů se týká pouze klientů britské pobočky Plus500. Společnost bude dále nabízet své služby stávajícím i novým klientům prostřednictvím svých poboček na Kypru a v Austrálii,“ uvádí firma v prohlášení zaslaném FCA.

Zdroj: E15.cz

3 komentáře: “Broker Plus500 zablokoval konta klientů ve Velké Británii”

  1. Magnific napsal:

    Chtělo by to trochu rozepsat – tenhle krok musel broker učinit, neboť to vyplynulo z nařízení FCA. Takže asi těžko to byla iniciativa z jejich strany viz. http://investplus­.cz/investice/re­cenze-plus500/ . Podle mne jim zkrátka FCA nařídila, že buďto dají papírování do kupy, nebo končí. Na druhou stranu nechápu, proč si v tom sami neudělali pořádek dřív … Podle současnýho burzovního stavu (http://www.blo­omberg.com/qu­ote/PLUS:LN) to zvládli, nicméně dostat se na hodnoty před incidentem bude asi problém …

  2. Jiří napsal:

    přesně tak já taky už od 12 května mám účet blokovaný, s odůvodnění že musí zkontrolovat dokumenty…

  3. Georgino9 napsal:

    Bydlím v ČR a měl bych tedy patřit pod kyperskou pobočku a stejně mi zmrazili účet kvůli kontrole dokladů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.