Středa 15. července. Svátek má Jindřich.

Broker Expert: Nová příležitost pro „jednobarevné“ obchodníky v oblasti financí

Již v prvních dnech po vzniku našlo zázemí ve společnosti Broker Expert několik desítek zkušených finančníků. Mohou zde rozšířit spektrum služeb pro klienty prakticky na celý trh a získávají nadstandardní počáteční podporu. Zájem o novou společnost je důsledkem intenzivně probíhající redefinice trhu finančního poradenství. Klienti si žádají objektivní informace a porovnávají více možností. Poradci na druhé straně hledají silné zázemí. Právě tyto dva požadavky společnost Broker Expert zcela naplňuje. (tisková zpráva Broker Expert)

„Definovali jsme novou příležitost pro poradce, kteří dosud pracovali pouze pro jednu značku. Vznikla 100% dceřiná společnost společnosti Broker Consulting, a.s. se jménem Broker Expert. Právě díky kapitálovému propojení má nová společnost silné zázemí a knowhow“ vysvětluje Jan Lener, ředitel pro komunikaci Broker Consulting.

Společnost Broker Expert vítá ty, kteří chtějí rozšířit svou činnost v oblasti pojišťovacího poradenství, zprostředkování investic, financování bydlení, i v oblasti zastřešujícího finančního plánování. Společnost bude využívat dvanáctileté zkušenosti a zázemí společnosti Broker Consulting. Poradci získávají odbornou podporu a volnost ve výběru řešení pro klienty.

V současné době probíhá redefinice retailového finančního trhu. Před „jednobarevným“ prodejem klienti upřednostňují objektivní a nezávislé služby. V sílící konkurenci potřebují mít poradci široké možnosti, aby uspěli. Podobný proces se v minulém desetiletí odehrál například ve Velké Británii, kde se za posledních deset let snížil počet interních obchodních služeb pojišťoven o několik desítek.

Již v prvních dnech činnosti novou příležitost využily desítky poradců, kteří nyní nastupují do vzdělávacího systému a získávají nadstandardní počáteční podporu. „Silné zázemí, možnost významně rozšířit své služby a nezávislost jsou důvody, proč je tato příležitost pro mě atraktivní,“ zhodnotil důvody svého zájmu jeden z nastupujících obchodníků.

55 komentářů: “Broker Expert: Nová příležitost pro „jednobarevné“ obchodníky v oblasti financí”

 1. zklamaný napsal:

  přiznávám, naletěl jsem slibům a velkohubosti Šmardové a Černýho. Dnes by bylo docela dobré se kouknout na počet lidí, kteří zbyli v BE – je jich opravdu málo, ale vedení se má fajn s půl milionovou provizí měsíčně. Jen sliby a zase jen sliby…
  Prý stačí zabrat špónu

 2. Štefan napsal:

  Jo a držím vám palce ať vás mají klienti pořád rádi a když půjdete za nimi za 10, 15 let s výsledním zůčtováním, že se nebudete muset stydět.

 3. Štefan Š napsal:

  zamést před vlastním prahem, to je to co je důležité. Všichni děláte všechno špatně jen já jsem nejlepší

 4. Jarda Černý napsal:

  vcelku zajímavá diskuze. Pro úplnost dodávám, že jsem se jí nikdy neúčastnil a krom této výjimky ani účatnit nebudu. Skutečný Jarda Černý. 773535420

  • Ally napsal:

   Dobrý den, pane Černý (jste-li opravdu ten pravý :-). Důvody vašeho odchodu z ČP v žádném případě nehodnotím a vstup do BE už vůbec ne. Ale jestli jste opravdu bývalý vedoucí pracovník obchodu ČP, možná byste mi poradil … Nedávno jsem se setkala s p. Karlem Francem ze Zlína, který o sobě tvrdí, že pracoval v ČP 13 let a dotáhl to až na post Zemského ředitele. Tváří se, že všude byl a všechno zná, zakládá novou „superspolečnost“ První Finanční Jistota, která dle jeho slov bude do 5 let největší a nejlepší poradenskou firmou v ČR. Neznáte ho náhodou?

   • Kolega Jardy napsal:

    Znám ho nebyla to úplná nula – asi tak.

   • taky z čp napsal:

    ano dotáhl to na zemského ředitele.Pryč od něj.

   • Mirek napsal:

    Karla France znám jako kolegu a hodnotím ho profesně jako jednoho z nejschopnějších lídí v oboru. Dokáže vytvořit vizi, má nápady a strhne své lidi k maximálnímu výkonu. Přeji mu úspěch.

 5. Gun shaker boom napsal:

  Je celkem běžné, že (po odchodu části sítě) se původní manažeři hodně zlobí, protože mají sami velký průšvih, který nelze obrátit. Buď neměli možnosti dát svým lidem dostatečné zázemí a vedení, anebo se dopustili osudných chyb (které vyústili v současnou situaci v případě ČP.) Ačkoliv je osobní napadání v diskuzi poměrně přirozenou reakcí, bývalý manažeři neukazují nic jiného než svou zhrzenost, slabost a že nejsou vůbec smířeni s aktuálním stavem. Měli by se spíše věnovat práci, nalézt, kde se zlepšit a jak interně situaci ustát. Jak můžou nyní napadat lidi, kteří jim ještě minulý měsíc přinášeli zisk a navíc o nich určitě takhle nemluvili dosud?? Nepřeju manažerům v ČP nic špatného, ale jestli je pravda, že i v Anglii přímé sítě mizí, měli by se zamyslet nad svou budoucností nad tím, co dělat jinak a hlavně mnohem lépe. Jarda by je měl rozhodně chápat a neútočit na ně, padá na jejich úroveň. Na místě je upřímné poděkování za to, co pro něj bylo uděláno dosud a za léta společné práce, která byla jistě zábavná.

 6. Jarda napsal:

  Když čtu příspěvky v diskusi, jasně vidím ty zhrzené „manažery“ z České. [Část příspěvku odporující podmínkám užívání serveru byla odstraněna redakcí] Zaspali jste pánové. Přečtěte si knihu “ Bod strategické změny“ a pochopíte. Takže Vám nezbývá jen poděkovat své nečinnosti a nám úspěch v novém dresu. Nejsem sketa. I já Vám přeji úspěšnou reformu ČP. Věřím, že najdete ty správné manažery, kteří tuto reformu provedou.

  • Milan napsal:

   Dobrý den Jardo, lze prosím Vás knihu „Bod strategické změny“ ještě dnes sehnat ? Netušíte, kdo je autorem ? Děkuji. Milan

  • Hynek napsal:

   České pojišťovně to za její chování k manažerům a dlouholetým poradcům ze srdce přeji. Bude nesmírně obtížné, ne-li nemožné nalézt a vychovat stejně kvalitní poradce a manažery, kteří odešli do Broker Expertu. Například skupina lidí kolem Jany Šmardové by se měla ze strany České pojišťovny vyvažovat drahokamy a zlatem. Teď se z tohoto klenotu českého poradenství raduje Broker Expert. Co se poslední dobou děje v České pojišťovně a Generali, to mi hlava fakt nebere…

   • Pavel napsal:

    Klenot českého poradenství ? :-))))) Pojištováci z ČP ? Co má přebouchávání majetkových pojistek pořád dokola a prodej Sluníček, Dynamitů apod společného s poradenstvím ?

    • Bouchač Broker napsal:

     Bouchači z ČP budou v Broker Consultingu jako doma, protože BC má letos hlavní program „přeboujchejte Flexi na Forte, kde to půjde“.

    • Jarda napsal:

     Pavle,
     právě přebouchávání pojistek je to, co finanční poradci v ČP neuznávali a nedělali. Proto jsou z ČP pryč.

     • Belphegor napsal:

      Zaplať Pán Bůh,že jsou tady zpřízněné duše z BE a zaplať Pán Bůh,že jsem z ČP pryč,protože ty metody co používali mi byli krajně nesympatické!

      • Jarda napsal:

       Belphegore,
       také poznáváš příspěvky zhrzených manažerů ČP? Nejlepší je, že si tito lidé nepřipouštějí svoje spaní poslední tři roky. Teď čumí, že se jim rozpadá distribuce. Dokud budou oslavováni ti, kteří stále dokola přetáčí smlouvy, na úkor těch co chtějí být klientovi partnerem, pak se nemohou divit, že finanční poradci vezmou nohy na ramena.

     • Kolemjdoucí napsal:

      skutečně? V ČP jsou finanční poradci?

      • Jarda napsal:

       už ne.

       • Kolemjdoucí napsal:

        a tam někdy byli? Možná myšlením, skutky být poradci nemohli a pokud byli, museli porušovat smlouvu, protože neměli k dispozici dostatečné produkty.

       • Marcela napsal:

        Díky Bohu odešel i rádoby. dobrý- náměstek?
        Že by špína za nehty……

        • hřib napsal:

         Proboha proč ty urážky? V ČP doposud se hraje na čísla, které se fingují. Samá akce předčasného dožití, kampaně – jen ať získám co nejvíce adresného materiálu a přepracuji smlouvy, za které mám provize. A co klient? Je poškozený, má platit víc i když stávající smlouva je výhodnější ! Tak tomuto říkám skvělá práce ČP.

         • help napsal:

          to si ale v Broker Cons. moc nepomůžete pane Hřibe.

         • I napsal:

          No jestli očekáváte, že v BE to bude jiné, pak Vás zřejmě čeká tvrdý dopad na zem. Nejsem z ČP, jen znám podmínky v BC a v BE bude časem stejný nátlak.

     • radek napsal:

      Finanční poradci nic České pojišťovně nepřinesli. Jediná zajímavá čísla měli FP, kteří byly na vysoké produkční úrovni už před vstupem do FP, a nenechali si tenhle obchod zkazit umělci jako Šmardová, Nekvapil a pod. Kolik finančních poradců je z ČP pryč? Asi ne těch 90% na které jste dostali ty skvělé podmínky. Předpokládám ale že i bez nich si jako finanční poradci u klientů poradíte (Jardo, Jano, Jirko a spol.)Nebo ne…?

      • ExČP napsal:

       Vážený pane Radku,
       chápu-li Váš příspěvek správně, Jirka, Jana Šmardová, Nekvapil a mnozí další dělali v ČP špatné finanční poradenství. Můžete prosím tato svoje tvrzení doložit konkrétními příklady či případy ? Pokud ne, žádám Vás tímto o omluvu výše uvedeným osobám zde na serveru ICZ. Pokud dle Vás dělali špatné finanční poradenství, proč byli tolerování v ČP tak dlouho a proč tedy nyní managementu ČP tak vadí jejich odchod do Broker Expertu ? Nezdá se Vám, že si tak trochu protiřečíte ? Děkuji Vám.

       • Anonym napsal:

        Dovolím si podotknout, že jde o daleko závažnější problematiku, která je zjevně celkem jinde.

        Jde evidentně i o neetičnost, o chamtivost a o jiné aktivity s jediným cílem – okrást všechny a vše ve svůj prospěch a za jakoukoliv cenu. O přetahování klientů za provize kamkoliv, a to i několikanásobně, kde s převahou působí jedna nejmenovaná „přepojišťovací akademie“…, jejíž gen. řiditel“ byl také pomlouván a vyštván „majitelkou“ a byla dosazena ta, která slepě a za úplatu zorganizovala jeden z největších podvodů vůči důchodové reformě na Slovensku, a chystá se to i v ČR.

        Některé ze souvislostí jsou i zde :

        http://www.investujeme.cz/clanky/zfp-akademie-a-aegon-penzijni-fond-co-na-to-penzijni-fondy/

      • taky z čp napsal:

       Naprostý souhlas.Šmardová a spol. jsou pro ČP těžce prodělečnou investicí. Nabouchali co mohli a teď to budou rušit a přepracovávat.

   • cabadaj napsal:

    To je vtip?Tahle skupina je čistý tunel.Zaplaceni zlatem už byli a teď hledají kdo jim dá vyšší provize.Protože jejich cílem je právě přebouchávání životek.

    • Kamil napsal:

     Přesně tak, navíc jim jejich přeběhlické vedení naslibovalo, že budou moci dále prodávat produkty na které jsou zvyklí. To si ale naběhli, protože ČP BC úplně odstřihla.

     • Belphegor napsal:

      To jsi mě krásně pobavil,opravdu.Máš smysl pro humor.ČP bude ještě moc ráda,když od BC dostane nějaké smlouvy,protože bez nás si moc neškrtne!!!

   • Marcela napsal:

    No , jen aby se ze zlata nestalo olovo, které táhne ke dnu, že jo drazí….

   • Radek napsal:

    Všechny hlášky z českých filmů jsou nicky proti této: „Například skupina lidí kolem Jany Šmardové by se měla ze strany České pojišťovny vyvažovat drahokamy a zlatem.“
    Jestli to psala Jana, tak to chápu. Je z toho vidět Janina skromnost a pokora. Jestli to psal někdo jiný, tak je fajn pokud už taky není v ČP.

   • ivasko napsal:

    Všichni jste nahraditelní,mnoho z nich nebyly ani finanční poradci ale pitomci/Luska/ a je jen dobře že se Šmardovou/obyčejnou hokynářkou/ odešli i ti „klenoti“.To píši s plnou odpovědností s praxí v ČP 21 let.Konečně se pročistí vzduch a nebude preferovaná jedna skupina.

    • Jarda napsal:

     Když my finanční poradci jsme pitomci, tak se řadíš ty? Mezi obracečky pojistek? To jistě budeš přínosem ČP. Jinak zmírni rétoriku, nebo tě klepne.

  • Top manager napsal:

   Další „úspěch“ McKinsey v České republice? 🙂

  • Diego napsal:

   Hezký den pane Černý. Nechat se koupit za 20 milionů a oblbnout na setkání finančních poradců (ala seminář ZFP) několik lidí, to by dokázal každý. Tímto krokem jste mě velmi zklamal. Navíc nakukat jim, že budou nezávislí díky tomu, že budou prodávat za zvýšené provize pro ČSOB Forte a pro ČS Flexi je hodně ubohé. Proč mají „poradci“ za Forte a Flexi vice bodů než za ostatní smlouvy? Tomu říkáte nezávislost? Měl jsem možnost shlédnout onu prezentaci a je mi smutno z toho, že někteří z mých přátel tomu podlehli a budou velice brzy litovat odchodu. Ano ČP možná není v současné době „nejzdravější“, ale to bylo ještě nedávno řečí o loajálnosti k firmě atd…no peníze dokážkou lidi změnit.

   • Belphegor napsal:

    Dostsilný řeči,máš to Diego podložený???

   • Kamil napsal:

    Opravdu nezávislé finanční poradenství je o tom, že poradce je placený klientem za své služby, protože mu ta služba přináší nějakou hodnotu. Finanční poradci po česku jsou bohužel (většinou) jen naháněči co největších provizí. Což je podle selského rozumu vůči klientům konflikt zájmů.

   • Marcela napsal:

    Blahopřeju Diego, konečně někdo kdo oslovil pana Černého pravým jménem, myslím,ale , že pan Černý nerozumí slovu loajálnost…I paní Šmardová čerpala ČP jak jen to šlo, pevně věřím , že se to obrátí proti nim.Jo a nejhezčí je příspěvek o tzv. komunistech v počátku diskuze , přesně Černý krásně převlékl kabát.

    • hřib napsal:

     Marcelo,
     závist si musíš zasloužit !
     Nekritizuj a makej!
     Pro všechny kdo závidí mám radu – zvedněte svých 5 P a začněte makat. Nestarejte se o nás, kteří jsme měli odvahu udělat změnu a z ČP odejít. Přeji všem vše dobré 🙂

  • ivasko napsal:

   Seš vůl!

 7. Broker napsal:

  Stejně tak jako vždy a u všeho nově vzniklého tak i v tomto případě se vyskytuje mnoho fám. Z pojišťoven neodešli \“přihlouplí pojišťováci\“, ale finanční poradci, kteří nenašli ve své pojišťovně podporu v práci kterou vykonávali. Mezi příspěvky se objevuje ještě jedna fáma. Broker Colsunting Group se neschovává za novým názvem, ale vznikla nová dceřiná společnost, která získala od Broker Colsunting podporu a zázemí. Tudíž se nikdo za nic neschovává, ale obě společnosti budou na trhu působit společně.

  • Zase lžeš, Petře napsal:

   Justice.cz: 23.7.2010 se BCG přejmenovala na BE.

   Viz Úplný výpis na http://www.justice.cz u Broker Expert. Tak co to tady plácáte? Lžete líp, nejsou tu jen vystrašené ovce z Brokeru.

   [Obsah odporující podmínkám užívání serveru byl odstraněn redakcí.] Nejdřív mu vyfoukl IFS a teď velkou skupinu poradců. Lidé z IFS brzy od Hrubého utekli kromě pana ředitele P. U Jardy to bude podobné, většina lidí z Brokeru uteče a Jarda dostane zlaté držhubné.

   • Belphegor napsal:

    Já doporučuji lépe přemýšlet, poslouchat a nešpinit novou firmu!Špinit dokáže i malé dítě, ale vybudovat novou firmu, to dokáže jen člověk, který stojí přímo, má cíl a charakter.Zamyslete se nad sebou zlý jazykové.

    • Astaroth napsal:

     Přesně! Lépe přemýšlet, poslouchat a nevěřit lžím. Nebuďte výjimečně lenivý, Belphegore, a ověřte si, že to není nová firma. Staré finty pod novým hávem. [Část příspěvku, která odporovala podmínkám užívání serveru, byla odstraněna redakcí.] Pojišťovny, kterým přebouchává pravidelně kmeny. Poradci, kteří mají nevyplacené provize ve stornu. Společníci z USF? Pro všechny z nás je to lstivý lišák, kterému už nevěříme ani nos mezi očima. Zeptejte se kohokoliv z vedení Broker Trustu, AWD nebo Jirky Šindeláře. Lži, lži, lži a občas, pro změnu, podraz.

    • zdravý rozum napsal:

     tak to jsem se dnes nejvíce pobavil. citace „Novou firmu, to dokáže jen člověk, který stojí přímo, má cíl a charakter“ ha, ha. Tak pokud každý v této firmě stojí přímo jak pan Černý,Nekvapil atd., který se veze, ale bohužel nedoveze a krade hotové obchodní zástupce pro svůj prospěch, tak opravdu pánové jste machři…

 8. zdravý rozum napsal:

  tak a historie se opakuje. Podvodníci se přejmenujou a vzhůru na dělníky tzn obchodní zástupce.

 9. Lékaři bez hranic napsal:

  Broker Expert je přejmenovaná společnost Broker Consulting Group. Ta taky vznikala s velkou slávou a hrubou nabubřelostí. Totální fiasko, přejmenujeme ji a hurá – oblbneme pár přihlouplých pojišťováků z České.

  To mu na to vážně zase skočíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.