Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Broker Consulting a Pioneer Investmens: Investiční platforma světového formátu

Investiční skupina Pioneer Investments v ČR a nezávislý finanční konzultant Broker Consulting, a. s., představily dne 21. 10. 2009 novou investiční platformu, kterou Broker Consulting nabízí svým klientům pod názvem OK Fondmarket. Platforma umožňuje drobným investorům přístup ke stovkám zahraničních i českých otevřených podílových fondů nejvyšší kvality. (Tisková zpráva Broker Consulting)

Vedle samotných fondů nabízí i šest na míru sestavených modelových portfolií, která odpovídají potřebám a rizikovému profilu investorů. Díky tomu mohou získat výnosy na kapitálových trzích bez zbytečného rizika zkušení i nezkušení investoři.

Po téměř deseti měsících vývoje přichází na český finanční trh investiční platforma OK Fondmarket. Platformu spravuje skupina Pioneer Investments v ČR a smluvní vztah mohou investoři sjednat přes poradenskou společnost Broker Consulting, která se na vývoji platformy podílela. Prostřednictvím platformy mohou investoři vybírat mezi stovkami fondů od tradičních (peněžní, dluhopisové, smíšené, zajištěné, akciové, atd.) po alternativní (např. komoditní či realitní fondy), které spravují světových správci jako např. Pioneer, ING, SGAM, CSAM,  BNP Paribas, C-Quadrate, Aberdeen a Sal. Openheim. Další  partneři z řad správců budou postupně do platformy zapojeni. Investovat je možné v českých korunách, eurech i dolarech.

OK Fondmarket umožňuje investovat do šesti modelových portfolií, na jejichž vývoji se významně podíleli analytici společnosti Broker Consulting Jan Šimek a Pavel Kačer. Portfolia složená většinou ze sedmi fondů se jmenují OK Konzervativní portfolio, OK vyvážené portfolio, OK Růstové portfolio, OK Dynamické portfolio. Rozkládají investici dle investičního horizontu a rizikového profilu investora. Pro klienty s vyšším majetkem jsou k dispozici širší investiční strategie s názvy OK Růstové portfolio 300+ a OK Dynamické portfolio 300+.

„Krize ukázala, jak důležité je sladit rizikovost investice s investiční povahou investora a dostatečně ji diverzifikovat. To většina investorů v minulosti nedokázala. OK Fondmarket a vývoj modelových strategií jsme iniciovali se záměrem efektivně řešit právě tento problém,“ shrnuje přínos OK Fondmarketu Jan Lener, ředitel komunikace a PR společnosti Broker Consulting.

Doplňuje jej Petr Hrubý, generální ředitel: „Investiční platformu zavedeme postupně do všech zemí, ve kterých působíme. To znamená na Slovensku, v Maďarsku i v Rumunsku.“ 

 „Díky Platformě se spolupráce s našimi distribučními partnery dostává do zcela jiné obchodní dimenze,“ vyjádřil své přesvědčení Petr Šimčák, člen představenstva Pioneer Asset management.

5 komentářů: “Broker Consulting a Pioneer Investmens: Investiční platforma světového formátu”

 1. FL napsal:

  To je bejvalej afin brokers, kterymu cnb sebrala licenci ? ? 🙂

  • Mario napsal:

   Jojo. A teď mají striktně oddělený naháněče ve zprostředkovatelských firmách, který se zaštiťujou Capartama. A v Capartech pracují ti samí lidé jako v Afinu, mají ty samé stránky s tou samou adresou. A ČNB nic. Chybí tu tzv. „blicí smajlík“. Nebylo by od věci napsat článek o praktikách této konkrétní firmy a jejich naháněčů, o tom jak to tam funguje apod.
   Capital Partners byla firma před zavřením, Afini ji využili kvůli licenci, kterou potřebovali. Téhle firmě a jejím zprostředkovatelským firmám radím se dlooooouhým obloukem vyhnout!

   • FL napsal:

    nj at zije „boiler room“ 🙂

    • Gekko napsal:

     Máte pravdu – AFIN – CAPART – vrchol drzosti a neserioznosti. Ted už si prý dávaj pozor a prázdné bianco pokyny už po klientech nepožadují. Kryjou si to falešným nahráváním pokynu apod.

   • ali napsal:

    o kvalitě této společnosti nepochybuji. Jedním ze zakladatelů je můj známý. Nejdřív několik let provozoval DVD půjčovnu a pak se pustil na takový business 🙂 No jo 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.