Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Brno dalo firmám na inovace „stravenky“ za 7,2 milionu

Investice 01.07.2010 | 10:46 0 Komentářů

O dalších 250 tisíc euro se mohou firmy ucházet v projektu Centrope

Brno – Celkem 55 firem si v Brně rozdělilo kupóny dohromady za 7,2 milionů korun, které jim umožní inovovat svou výrobu, produkt nebo službu. Ode 1.července navíc mohou firmy žádat o tzv. inovační vouchery za dalších zhruba šest milionů (250 tisíc euro).
První balík voucherů proplatí statutární město Brno, druhý pak region Centrope – jakási miniaturní příhraniční verze bývalého Rakousko-Uherska.
Za „brněnské“ vouchery v maximální hodnotě 150 tisíc si firmy mohou koupit výzkum na čtyřech místních vysokých školách a participujících ústavech akademie věd. V Centrope se firmy mohou od prvního července hlásit také o kupóny v hodnotě až pět tisíc euro.
Zájemce o inovace vybírá los
„Cílem inovačních voucherů je pomoci uskutečnit první krok v propojení komerční a vědecké sféry,“ připomněl smysl akce brněnský primátor Roman Onderka, který přihlášené firmy v Rytířském sále na brněnské Nové radnici losoval z osudí. Připomněl také, že Brno si na svém inovačním potenciálu, v kterém podle posledních dat ČSÚ už překonalo Prahu, hodně zakládá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.