Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Britský parlament je proti tvrdému brexitu. Johnson uvažuje o předčasných volbách

Vývoj ekonomiky 04.09.2019 | 16:36 0 Komentářů

Brexit Velká Británie plánuje již od roku 2016, kdy prošlo v červenci referendum o odchodu Británie z Evropské unie. Datum brexitu bylo nyní již po několikáté přesunuto. Aktuálně měla Británie odejít z EU prvního října. Johnson chtěl prosadit brexit bez dohody, parlament mu v tom ale zamezil podáním návrhu zákona proti brexitu bez dohody. Johnson prohlásil, že pokud tento zákon projde, nechá parlament hlasovat o vypsání předčasných voleb.

Brexit bez dohody a to s prvním říjnovým dnem. Takový byl plán britského premiéra Borise Johnsona. Parlamentu se dnes ale přeci jen podařilo prosadit návrh zákona proti brexitu bez dohody. Návrh se mimo jiné zabývá odkladem brexitu na leden následujícího roku. Pokud by tento návrh zákona prošel, musel by projít ještě horní komorou parlamentu a Sněmovnou lordů.

Boris Johnson se dnes nechal slyšet, že pokud tento zákon projde, nechá parlament hlasovat o vypsání předčasných voleb. Datum předčasných voleb by měl být směrován na období před brexitem. Labouristé ale tvrdí, že návrh na vyspání předčasných voleb podpoří až jak bude schválen zákon proti brexitu bez dohody.

Zdroj: Euro.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.