Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Britský ministr obchodu: Když parlament zase odmítne dohodu, brexit možná nebude

Investice 31.12.2018 | 12:14 0 Komentářů

V případě, že britský parlament příští měsíc odmítne dohodu o podmínkách odchodu Velké Británie z Evropské unie, existuje asi 50procentní pravděpodobnost, že se brexit nakonec vůbec neuskuteční. Uvedl to britský ministr obchodu Liam Fox v rozhovoru s listem The Sunday Times.

Britové odsouhlasili odchod své země z Evropské unie už v předloňském referendu. Reálné vystoupení ale není tak jednoduché, každopádně je plánováno na 29. března 2019.

Dohodu o podobě brexitu už britská premiérka Theresa Mayová s EU sjednala, jenže stále chybí souhlas britského parlamentu, který by měl pokračovat v debatě o dohodě 9. ledna.

Brusel se nesnaží za každou cenu udržet Británii v Evropské unii. „Bývá naznačováno, že naším cílem je udržet Spojené království v EU všemi možnými prostředky. To není naším záměrem. Chceme mít pouze jasno ohledně našich budoucích vztahů,“ prohlásil Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v rozhovoru s listem Welt am Sonntag.

Dále dodal, že pracuje s předpokladem, že odejdou, protože tak se obyvatelé Spojeného království rozhodli. Co by se mělo stát v případě, že poslanci v lednu dohodu s EU odmítnou, se ministři Velké Británie neshodují.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.