Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Britská RSA dokončila převzetí české Direct pojišťovny

Investice 03.09.2009 | 16:09 0 Komentářů

Direct rozšíří nabídku o cestovní pojištění

Praha – Pojišťovna Direct, specializující se na smlouvy prostřednictvím internetu a telefonu, rozšíří v příštím roce nabídku také o cestovní pojištění. Oznámil to dnes ředitel pojišťovny Ján Čarný na setkání u příležitosti dokončení změny její vlastnické struktury.
Stoprocentním vlastníkem Direct Pojišťovny, která na český trh vstoupila v květnu 2007, se stala britská pojišťovací skupina RSA (Royal & SunAlliance Insurance Group).
Podobně jako na dalších trzích střední a východní Evropy ponechá RSA na domácím managementu, zda zachová dosavadní název, nebo se přejmenuje na RSA. „Rozhodnout chceme do konce roku, nyní probíhají průzkumy,“ uvedl Čarný. Nejpravděpodobnější je doplnění dosavadního názvu či loga o příslušnost ke skupině RSA.
Pojišťovna Direct loni ztrojnásobila počet smluv na téměř 33 tisíc, ke konci letošního června registruje 44,6 tisíce účinných smluv. Na pojistném loni vybrala 144 milionů korun, což znamenalo pětinásobný meziroční nárůst. „Do konce roku 2013 chceme získat čtvrt milionu klientů,“ uvedl Čarný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.