Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Britská ekonomika ve čtvrtletí rekordně klesla

Investice 28.08.2009 | 14:17 0 Komentářů

Meziroční propad o 5,5 procenta

Londýn – Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně klesla o 5,5 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad. Opravil tak svůj první odhad z minulého měsíce, podle kterého pokles dosáhl 5,6 procenta. Hospodářský propad byl ale navzdory této revizi i nadále nejprudší od roku 1955, kdy se údaje začaly sledovat.
Analytici předpokládali, že úřad ponechá údaje beze změny. Za revizí stálo zvýšení odhadu produkce ve zpracovatelském, energetickém, velkoobchodním a automobilovém sektoru. V prvním čtvrtletí britská ekonomika meziročně klesla o 4,9 procenta.
Dnešní údaje potvrdily, že produkce stavebního sektoru se ve druhém čtvrtletí propadla nejprudším tempem od roku 1948, kam sahají záznamy. Rekordní pokles zaznamenala rovněž produkce sektoru služeb, napsala agentura Reuters.
Tempo mezičtvrtletního poklesu ekonomiky úřad opravil na 0,7 procenta z původně ohlášených 0,8 procenta. Pokles tak prudce zpomalil z 2,4 procenta v prvním čtvrtletí. Řada analytiků navíc očekává, že ve třetím čtvrtletí se ekonomika vrátí k růstu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.