Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Britové možná půjdou do důchodu až v 75 letech

Penze 03.03.2016 | 12:21 0 Komentářů

Britská vláda zvažuje změnu penzijního systému. Současný systém údajně není „v dlouhodobém horizontu udržitelný“. Odchod do důchodu milionů Britů by se prodloužil až na 75 let.

V současné době odcházejí britští muži do důchodu v 65 letech a ženy v 60 letech. I bez revize britského penzijního systému by se výsledný věk odchodu do důchodu zvýšil od roku 2020 na 66 let. „Při pohledu na změny v naší společnosti je určitě správné, že chceme přezkoumat státní důchodový systém, abychom se ujistili, zda je dlouhodobě udržitelný,“ uvedl britský ministr penzí Ros Altmann.

Podle průzkumu pojišťovací společnosti Royal London by museli dnes pracující Britové odejít do důchodu až v 81 letech, aby si udrželi životní úrovně svých rodičů. „Očekáváme, že státní penzijní věk půjde nahoru rychleji, než se v současné době plánuje. Ti, kteří se zařazují do pracovního procesu v současné době, mohou s velkou pravděpodobností počítat s tím, že budou čekat až do svých 75 let, než dosáhnou na peníze z důchodového systému,“ uvedl Tom McPhail z firmy Hargreaves Lansdown.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.