Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Británie podepsala dohodu o kontinuitě obchodu s Jižní Koreou

Vývoj ekonomiky 23.08.2019 | 17:55 0 Komentářů

Británie podepsala s Jižní Koreou dohodu o kontinuitě obchodu. O události informoval britský zpravodajský server BBC. Smlouva, kterou ministryně obchodu Liz Trussová za Británii a Ju Mjong-Hi za Jižní Koreu stvrdily svými podpisy, zaručuje téměř totožný přístup ke vzájemnému obchodování obou zemí jako doposud.

Celková hodnota obchodování mezi Británií a Jižní Koreou v roce 2018 dosáhla částky 14,6 miliardy liber, což je téměř 415 miliardy korun. Předběžnou smlouvu o obchodní kontinuitě obě země podepsaly již v červnu. „Mou prioritou je zajistit, aby britské podniky byly k 31. říjnu plně připraveny na brexit a k obchodování. Dohoda odstraní velkou brexitovou nejistotu z hospodářského partnerství mezi oběma zeměmi,“ řekla britská ministryně obchodu Liz Trussová. Jižní Korea do Británie přiváží převážně automobily a lodě, Británie do Jižní Korei vyváží whisky, ropu a automobily.

BBC se již v minulosti zmínilo o dopadech, které bude mít brexit na Bristský zahraniční obchod. Brexit bez dohody by mohl narušit až 11 procent celkového britského obchodu. Evropská unie totiž disponuje 40 obchodními smlouvami, které by Británii po jejím odchodu z EU přestaly zahrnovat. Zatím Británie podepsala 13 smluv o pokračování obchodu se 38 zeměmi, například s Izraelí, Norskem nebo Chile.

Zdroj: MoneyMag.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.