Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Brexit se zřejmě odloží jen na krátký čas

Investice 20.03.2019 | 10:21 0 Komentářů

Odchod Velké Británie z EU se zřejmě odsune jen krátce. Nový termín brexitu sice zatím není znám, britská premiérka Theresa Mayová ale podle televize Sky News a BBC požádá EU pouze o krátký odklad brexitu.

Informaci potvrdil britský ministr školství Damian Hinds, který prohlásil, že vláda byla donucena odložit odchod z EU na krátký čas. O delší odklad nechce premiérka Mayová podle zdrojů britských médií požádat, protože „lidé už mají po krk neschopnosti parlamentu učinit rozhodnutí a premiérka sdílí jejich frustraci“.

Výraznější odsunutí brexitu a účast Velké Británie v evropských volbách by ale mohlo přinést nejistotu a vést k rozpadu vlády. Brexit by se tak podle Sky New mohl uskutečnit nejpozději do 30. června, aby se Británie vyhnula květnovým volbám do Evropského parlamentu.

„Krátké prodloužení by odvrátilo hrozbu rezignací v kabinetu, ale – pakliže bude schváleno – znamenalo by, že hrozba brexitu bez dohody se jen posune o tři měsíce,“ shrnula na twitteru reportérka Sky News Tamara Cohenová.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.