Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Brexit hraje do karet českým turistům

Investice 29.06.2016 | 10:41 0 Komentářů

Čeští turisté díky brexitu značně ušetří. Zatímco ještě před rokem bylo možné pořídit 100 liber za 3 800 korun, v současné době stojí pouze 3 278 korun. Analytici doporučují britské libry a americké dolary nakoupit raději hned. 

„Pokud se někdo chystá strávit část léta v Británii, tak by možná s nákupem libry neměl váhat. Kurzové výkyvy se asi ještě dostaví, ale mohou být v obou směrech,“ říká hlavní ekonom Generali Investments Radomír Jáč.

Libru zřejmě čeká již jen mírné oslabení. „Pravděpodobnou reakcí libry na brexit je pád pod 1,30 dolaru za libru, což by se vůčikoruněmohlo promítnout do poklesu libry i pod 32 korun za britskou měnu,“ míní analytik Komerční banky Marek Dřímal.

Euro pravděpodobně výraznější výkyvy nad 27 korun za euro nečekají, nakoupit je tak můžete prakticky kdykoliv. U dolarů si ale raději na čas nedávejte. „Proti dolaru by koruna měla oslabovat, což bude odrážet oslabení eura na trhu s dolarem. Ke konci roku by se kurz koruny vůči dolaru mohl dostat až k 26 korunám za dolar,“ domnívá se Marek Dřímal.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.