Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Brazilské štěstí. Sázkovky mají žně, známe rekordní tiket

Investice 16.06.2014 | 16:07 0 Komentářů

Sázkové kanceláře už přijaly sázky za více jak 200 milionů korun. Největší výhru zatím bral sázející u Fortuny – uhodl osm zápasů s celkovým kurzem 831:1.

Brazilské štěstí. Sázkovky mají žně, známe rekordní tiket

Praha – Za první čtyři dny fotbalového mistrovství světa v Brazílii prosázeli lidé u českých sázkových kanceláří přes 200 milionů korun. Pokud zájem neopadne, prosázejí Češi během šampionátu zhruba jeden a čtvrt miliardy korun. Vzhledem k tomu, že turnaj bude teprve gradovat (odehráno je zatím 11 utkání ze 64), lze očekávat i vyšší výsledek.

„Objem sázek se vyvíjí podle předpokladů, mistrovství světa je pro sázkaře opravdu mimořádnou událostí, nyní už registrujeme vklady za více než 90 milionů korun,“ řekl online deníku Aktuálně.cz mluvčí sázkové kanceláře Fortuna Petr Šrain.

Tržby ve stejné výši hlásí i Tipsport. „O fotbalové mistrovství je opravdu mimořádný zájem. Je to skutečně tak trochu sázkový karneval a zdá se, že naše odhady tržeb nad 500 milionů korun nebyly vůbec přehnané. Zatím jde o částky kolem 8,5 milionu korun na zápas,“ upřesňuje mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Třetí největší sázková kancelář Chance přidává dalších 25 milionů korun.

Vsadil tisíc, vyhrál 831 tisíc

Nejsázenějším zápasem šampionátu byl zatím nedělní duel Francie s Hondurasem, na který Fortuna i Tipsport přijaly shodně sázky za 13 milionů korun. Sázející mají nejradši zápasy s jasným favoritem a ti zatím v Brazílii většinou vyhrávají.

„Sázející jsou zatím ve svých odhadech dosti úspěšní, pohořeli jen na neuvěřitelném debaklu obhájců ze Španělska 1:5 proti Nizozemsku. Rovněž prohra Uruguaye s Kostarikou byla nečekaná,“ vysvětluje Hadrava.

Fortuna už registruje dvacítku klientů, kteří si připsali výhru převyšující hranici 100 tisíc korun.

Zatím nejúspěšnější sázející u Fortuny natipoval správně osm zápasů v celkovém kurzu 831:1 a za vsazených tisíc korun bral 831 tisíc. Trefil například poločasovou remízu Španělska s Nizozemskem, kterou v samém závěru poločasu zařídil zatím nejhezčím gólem na mistrovství Robin van Persie.

Nejúspěšnější tikety si prohlédnete, když rozkliknete úvodní obrázek tohoto textu.

Výhra rozhodčím navzdory

Velké štěstí měl například sázející u Chance, který vsadil 100 tisíc korun na vítězství Mexika nad Kamerunem. Zápas sice skončil tak, jak tipoval (1:0), ale sázející musel při sledování zápasu trnout, když rozhodčí Mexiku pro domnělý ofsajd neuznali dva regulérní góly v prvním poločase a o své výhře tak rozhodli až v 74. minutě. Sázející nakonec přes infarktový vývoj došel k čistému zisku ve výši 115 tisíc korun.

Sázkové kanceláře mají letos skvělý rok. Na zimní olympiádu v Soči u nich Češi prosázeli 800 milionů korun, na hokejové mistrovství světa dalších 600 milionů korun. A právě probíhající fotbalové mistrovství přinese zhruba jednou tolik, co přinesly obě tyto akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.