Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Brazílie je nejatraktivnější zemí pro investice do biopaliv

Brazílie je podle nejnovější zprávy Ernst & Young nejvyhledávanější zemí pro investice do biopaliv. V pravidelném hodnocení Indexy atraktivity zemí v oblasti biopaliv nahradila USA.

Postavení Brazílie ovlivnilo povinného mísení 3 % biodieselu do motorové nafty, díky čemuž se poptávka po biodieselu v Brazílii zvýšila z 800 milionů litrů na 1,2 miliardy. Brazílie posílila svoji pozici také podporou exportu.

Na postavení USA a evropských zemí má velký dopad finanční krize a dlouhodobě rostoucí ceny základních surovin, negativně zde také působí politické debaty o biopalivech první generace a jejich neblahém dopadu na světové ceny potravin.

Na asijských trzích, jako jsou Indie, nebo Indonésie zase chybí vládní stimuly. „Rostoucí zájem Indie o biopaliva podstatně zvýšil brazilský exportní potenciál na tento trh. Brazílie rovněž vyváží ethanol do USA a dalších zámořských zemí. Tuto strategii umožnily lokální investice do tamní distribuční sítě, které podporují mezinárodní expanzi brazilských biopaliv,” říká Jonathan Johns, ředitel divize obnovitelných zdrojů energie (OZE) společnosti Ernst & Young.

Zdroj: našepeníze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.