Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Bouře Fabienne vyjde pojišťovny na desítky milionů korun

Pojištění 25.09.2018 | 11:48 0 Komentářů

Českou republikou se z neděle na pondělí přehnala bouře Fabienne. Poškozovala střechy, okna, fasády, padaly ale také stromy. Škody, které klientům pojišťoven způsobila, vyjdou pojišťovny podle prvních odhadů na desítky milionů korun.

„Po nedělní vichřici nám už klienti oznámili přes 500 pojistných událostí a s dalšími stovkami se pojišťovně v následujících dnech zřejmě ještě ozvou. Za rozmary počasí zaplatíme kolem deseti milionů korun,“ řekl mluvčí Allianz Václav Bálek. Zhruba stovku škod v celkové hodnotě sedm milionů korun evidovala včera i Česká podnikatelská pojišťovna.

Klienti Kooperativy nahlásili více než 360 škod v odhadované výši 15 milionů korun. Nejvíce pojistných událostí zaznamenala pojišťovna ve Středočeském kraji (okres Kladno, Mladá Boleslav a Nymburk) a v Plzeňském kraji v Klatovech a okolí.

„Největší škodu prozatím hlásil klient v Domažlicích, kterému Fabienne odnesla střechu z rodinného domu. Škodu jsme prozatím odhadli na jeden milion,“ uvedl mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Káňa.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.