CZK/€ 23.840 +0,48%

CZK/$ 22.126 +1,95%

CZK/£ 26.708 +0,47%

CZK/CHF 23.927 +0,76%

25. 09. 2018

0 komentářů

Bouře Fabienne vyjde pojišťovny na desítky milionů korun

 

Českou republikou se z neděle na pondělí přehnala bouře Fabienne. Poškozovala střechy, okna, fasády, padaly ale také stromy. Škody, které klientům pojišťoven způsobila, vyjdou pojišťovny podle prvních odhadů na desítky milionů korun. 

„Po nedělní vichřici nám už klienti oznámili přes 500 pojistných událostí a s dalšími stovkami se pojišťovně v následujících dnech zřejmě ještě ozvou. Za rozmary počasí zaplatíme kolem deseti milionů korun,“ řekl mluvčí Allianz Václav Bálek. Zhruba stovku škod v celkové hodnotě sedm milionů korun evidovala včera i Česká podnikatelská pojišťovna.

Klienti Kooperativy nahlásili více než 360 škod v odhadované výši 15 milionů korun. Nejvíce pojistných událostí zaznamenala pojišťovna ve Středočeském kraji (okres Kladno, Mladá Boleslav a Nymburk) a v Plzeňském kraji v Klatovech a okolí.

„Největší škodu prozatím hlásil klient v Domažlicích, kterému Fabienne odnesla střechu z rodinného domu. Škodu jsme prozatím odhadli na jeden milion,“ uvedl mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Káňa.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Začíná pokus o znárodnění části pojistného trhu?

Foto: Pixabay V poslanecké sněmovně je projednávám cizinecký zákon. Podle něj by v příštích pěti letech směl cizince pojišťovat pouze jeden subjekt, a to Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP). Jedná se o pokus o znárodnění části pojistného trhu a snahu o omezení hospodářské soutěže?

Text: Daniel Mareš

22. 06. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *