Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Boj o drobnou klietelu Citibank vyhrála Raiffeisenbank

Banky 14.09.2015 | 10:31 0 Komentářů

Drobnou klientelu Citibank společně se 400 zaměstnanci kupuje Raiffeisenbank. Prodejní cenu ani detaily smlouvy banky nechtějí zveřejnit. Transakci musí ještě schválit regulatorní orgány. S dokončením celého procesu převzetí se počítá během prvního čtvrtletí roku 2016.

„Raiffeisenbank je ve skvělé kondici. Je to zdravá, kapitálově silná a stabilní finanční instituce, která má ambice dále růst, a to jak organicky, tak prostřednictvím akvizic,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida a dodává: Převzetí retailové části české Citibank je plně v souladu s naší strategií. Chceme i nadále budovat banku zaměřenou primárně na movitější klienty, kteří mají zájem o vysokou kvalitu služeb, aktivní správu svých financí a profesionální poradenství.“ 

„Podpis smlouvy je pouze prvním krokem v celém procesu převzetí a dokončení transakce samozřejmě podléhá schválení dotčených orgánů. Již dnes však mohu říci, že se velmi těším na spolupráci s novými klienty a novými kolegy,“ doplňuje Igor Vida.    

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.