Čtvrtek 09. července. Svátek má Drahoslava.

Bohatý člověk vydělává podle Čechů 50 tisíc korun

Investice 07.12.2017 | 17:19 0 Komentářů

Bohatý je podle Čechů člověk, který vydělává minimálně 50 tisíc korun měsíčně a vlastní majetek v hodnotě alespoň 10 milionů korun. Vyplynulo to z průzkumu sázkové společnosti Sazka.

Češi vidí bohatství v letošním roce stejně jako v roce 2009. „Hranice bohatství začíná pro Čechy na částce 50 tisíc korun čistého měsíčního příjmu. Proti roku 2009 se tato částka nezměnila. A to i přesto, že průměrná mzda za posledních osm let vzrostla o více než 20 procent,“ uvedla mluvčí Sazky Veronika Diamantová.

Průzkum také ukázal, že hodnota majetku bohatého člověka by měla být alespoň 10 milionů korun. „Pod pojmem majetek lidé vidí zajištěné bydlení, tedy nemovitosti. Někdo si představuje velkou vilu s bazénem, pozemky, auto, ale i zlato a šperky. Dále také dostatek peněz na plnění svých snů, na koníčky a cestování,“ doplnila Kristina Hanušová z agentury GfK Czech, která průzkum pro Sazku udělala.

Bohatými by chtělo být sedm z deseti Čechů. Nejvíce touží zbohatnout lidé do 30 let z větších měst a nezadaní. Bohatými si přitom připadají pouhá dvě procenta respondentů, a to nejčastěji ve věku od 50 do 65 let s bydlištěm v Praze.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.