Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Bohatneme a dál budeme, míní Babiš. Opozice se bojí horších časů

Stav českého hospodářství se bude podle premiéra Andreje Babiše nadále zlepšovat. Vývoj ekonomiky okomentoval na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. K pozitivní náladě přispělo i zveřejnění zprávy, že agentura Moody´s zvýšila rating ČR. Pravicová opozice je však zdrženlivější a obává se horších časů. 

„Rosteme, bohatneme a stále budeme. Jsem přesvědčen o tom, že se nám daří,“ uvedl Babiš. „Na rozdíl od pravicových vlád nebudeme nic škrtit, naopak. Náš návrh rozpočtu znovu napumpujeme do rozpočtu 130 miliard korun, budeme pokračovat v navyšování investic, v navyšování důchodů i platů. Pro případ krize máme národní investiční plán. Důležité je, že dnes nám lidé věří a díky tomu je velká spotřeba. Lidé věří, že se nám bude dařit,“ dodal.

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka však vláda bere v úvahu i zpomalení německé ekonomiky. V současné době, kdy je na českém trhu nedostatek pracovníků, hodlá vláda řešit deficit na trhu práce otevřením možností zaměstnávat více pracovníků z třetích zemí. Součástí podpory investic je také rekodifikace stavebního zákona.

Opozice ale upozorňuje, že agentura Moody´s také varuje před nedořešenou situací stárnutí populace. Také struktura rozpočtu podle agentury nezlepšuje odolnost naší země v případě ochlazení ekonomiky. Vláda podle opozice nepřijímá žádná opatření pro to, aby pozitivní rating zůstal zachován i v případě, že se zemi přestane ekonomicky dařit.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.