Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

BNP Paribas Asset Management představuje dva nové fondy

BNP Paribas Asset Management uvádí na trh dva nové podílové fondy skupiny Parvest -Parvest Europe Flexible Equities a Parvest Environmental Opportunities.

Parvest Europe Flexible Equities se snaží využít růstového potenciálu evropských akciových trhů prostřednictvím aktivního výběru titulů s ochranou před poklesem v obdobích korekce. Management fondu snižuje přímou i nepřímou expozici vůči akciových trhům v době prudkého nárůstu volatility na trzích a naopak ji navyšuje při poklesu volatility.

Fond cíluje konstantní volatilitu portfolia na úrovni 15% a podíl akciové složky může kolísat typicky mezi 50 – 150%. Za první měsíc prodeje fond nashomáždil více než 55 milionů EUR od investorů z více než 30 zemí, v nichž je SICAV Parvest registrovaný.

Druhý nový fond vznikl dne 12. listopadu fůzí fondu Parworld Environmental Opportunities do fondu Parvest Environmental Opportunities. Fond patří do skupiny fondů SRI, tedy instrumentů investujících v souladu s kritérii sociálně odpovědného investování a to do společností s minimálně 50% podílem aktivit v oblasti environmentálních technologií (výroba alternativních energií, odpadové hospodářství, efektivita přenosových sítí atp.) bez teritoriálního omezení.

Fond je řízen společností Impax Asset Management, specialisty na investování do environmentálních technologií ze skupiny BNP Paribas Investment Partners. Sloučení fondů do SICAV Parvest umožňuje českým investorům přístup k velmi koncentrované investiční strategii s ratingem 4 hvězd od společnosti Morningstar.

Oba nové fondy jsou k dispozici v EUR českým investorům u distributorů: Conseq Investment Management a.s., Brokerjet, Atlantik finanční trhy, a.s., Pioneer Asset Management a.s. , Česká spořitelna a.s., LBBW a.s., Raiffeisenbank a.s., UniCredit Bank Czech Republic a.s. a Wood and Company.

Zdroj: Tisková zpráva BNP Paribas Asset Management 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.