Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

BMW X1: Skvěle zaplněná díra mezi řadami 1 a 3

Investice 05.05.2010 | 00:23 0 Komentářů

Není to typické SUV, není to ani kombík s pohonem všech kol. BMW se opět podařilo vytvořit samostatnou kategorii aut

Ani značka BMW, ještě před nějakými deseti lety známá především jako výrobce výkonných vozů pro nadšené řidiče, nemohla nereagovat na obrovskou poptávku po  vozech kategorie SUV. A tak se po velkém modelu X5 představila i menší X 3 a vloni dokonce X1.
Pro testování jsme získali motor s nejvýkonnějším dieselovým motorem, označený 23 D.Výbava byla  bohatá – včetně systému drive  a kožených sportovních sedaček. To ale  jsou samozřejmě všechno věci, za které je nutno připlácet.
Vraťme se ještě zpět k tomu, co vlastně v BMW pracovníci vývoje při zrodu X1 chtěli. Pokud vezmeme  v potaz výsledné rozměry, zjistíme, že vlastně nevytvořili ani vůz kategorie SUV. Když X1 budeme srovnávat například s Volkswagenem Tiguan, zjistíme, že je při zhruba stejné délce zhruba  o 14 cm nižší. Tím se jednoznačně vyčleňuje z řady menších rodinných SUV. Dá se tedy vlastně říci, že je to jakýsi kříženec sportovního kombíku a SUV. 
Rozměry vozu jsou vůbec zajímavé. Přestože  nese označení X1 a tedy hlásá svoji příbuznost s jedničkovou řadu, ve skutečnosti je  auto postaveno na podvozkové platformě „trojky“. Výsledné rozměry jsou pak něco mezi tím.#infobox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.