Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Bitva o pozemky rozhodne, zda Brno bude brzdit vlaky

Investice 09.02.2012 | 15:35 0 Komentářů

Občanské sdružení varuje před prodejem drážních pozemků. Zatím nic nechystáme, brání se ČD.

Brno – Brněnská občanská iniciativa a České dráhy spustily názorovou přestřelku, v níž jde o to, kdo získá pozemky v okolí hlavního nádraží moravské metropole. Nepřímo se ale také rozhoduje, zda úzké hrdlo koridoru Berlín – Vídeň, tedy nádraží v Brně, bude do budoucna dál brzdou mezinárodního vlakového provozu.
Parcely v okolí nádraží patří Českým drahám, které je ovšem nevyužívají a rády by je prodaly. Jak zástupci brněnského občanské koalice Nádraží v centru zjistili, novým majitelem by se měla stát společnost, které České dráhy aktuálně areál pronajímají, tedy Brno New station Development.
Prodej pozemků však může podle tvrzení Brňanů narušit rekonstrukci nádraží, které leží na důležitém koridoru a dlouhodobě zpomaluje mezinárodní spoje. Zatím nejlevnější varianta totiž počítá s posunutím kolejí právě na místo volných pozemků.
Brňáci: Máme důkaz
České dráhy se chystají prodat pozemky na brněnském nádraží, varují zástupci občanské koalice Nádraží v centru. Podobný krok podle nich znemožní modernizaci hlavní stanice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.